Warsztaty dla Przedszkoli

Warsztaty dla Przedszkoli to przegląd twórczości jasełkowej organizowany po raz drugi przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, przy al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu. Na specjalnie przygotowanej scenie w Kościele p.w. Chrystusa Króla, 31 stycznia br. wystąpiły dzieci z: Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz z Przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 6.

Kilkumiesięczna nauka dialogów, tekstów kolęd oraz pastorałek, przyniosła oczekiwany efekt, który został nagrodzony rzęsistymi brawami licznie zgromadzonej widowni. Każdy występujący otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody wykonane przez uczestników WTZ.

Przegląd miał charakter integracyjny. Wspólne spotkania osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, pozwalają przełamać istniejące bariery komunikacyjne, nawiązać nowe znajomości, co ma istotne znaczenie w procesie socjalizacji. Należy również pamiętać o przełamywaniu strachu i lęku podczas publicznych wystąpień i szeroko rozumianym przygotowaniu do korzystania z dóbr kultury (zwłaszcza w odniesieniu do przedszkolaków).

Zapraszamy ponownie za rok!

Organizator: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Tarnobrzegu.

Współorganizator: Prezydent Miasta Tarnobrzega, Parafia p. w. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Dzieci z Przedszkola nr 2

Dzieci z OREW

Dzieci z Przedszkola nr 1