Wyróżnienie dla „Śnieżnej Pantery”


Miło nam powiadomić, że w ostatnich dniach Łukasz Klejnberg został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem. Wyróżnienie to zostało przyznane przez samorząd Nowej Dęby za osiągnięcia sportowe w 2007 roku i „propagowanie w naszym środowisku Chińskich Sztuk Walki rozwijających umysł i ciało, mających szczególne walory rekreacyjne, zdrowotne oraz promujące zdrowy styl życia”.

Uroczystość odbyła się podczas sesji rady miasta, a list gratulacyjny i drobny upominek wręczyli laureatowi wiceprzewodniczący Rady Miasta – Tomasz Gazda i burmistrz Nowej Dęby – Wiesław Ordon.

Łukasz ćwiczy kung fu od kilku lat. Jest instruktorem Wushu i wielokrotnym medalistą Mistrzostw i Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Startuje w konkurencjach tai chi. W ubiegłym roku podczas zawodów Pucharu Polski zdobył cztery medale – 2 złote i 2 srebrne. Od września 2006 roku uczy tai chi i shaolin w Szkole Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera”. Zajęcia odbywają się w Nowej Dębie i Tarnobrzegu. Aktywnie propaguje uprawianie tai chi w naszym regionie. W ubiegłym roku wspólnie ze swoimi uczniami i przyjaciółmi z Rzeszowskiego Ośrodka Kung Fu „Nan Bei – Tygrys” przygotował specjalny pokaz tai chi i shaolin podczas dni Nowej Dęby. Z grupą swoich studentów wziął także udział w Olimpiadzie „Pozytywne wibracje” we Wrocławiu, gdzie przygotował pokaz i otwarte warsztaty tai chi. Z nominacji internautów prowadzona przez niego internetowa strona szkoły znalazła się w prestiżowym katalogu stron internetowych „Gwiazdor”, który promuje najlepsze polskie strony internetowe. Obecnie z grupą swoich studentów przygotowuje się do kolejnych zawodów, które będą się odbywać w bieżącym roku.

Informację nadesłał:
Roman Dąbrowski
Rzecznik prasowy „Nan Bei – Śnieżna Pantera”

Na załączonym zdjęciu – Łukasz Klejnberg mierzący się z siłą 10 osób. Zdjęcie z pokazu w Nowej Dębie.