Woda znów skażona bakteriami coli!

Jak informuje w dzisiejszym komunikacie Państwowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, na podstawie badań z 13-go lutego, woda z instalacji wodociągowej w Gimnazjum nr 1 przy ul.Jachowicza i Szkole Podstawowej nr 3 przy ul.Kochanowskiego nie nadaje się do spożycia przez ludzi, w tym do: picia, przygotowywania posiłków i potraw, mycia jarzyn, owoców, warzyw, produkcji żywności, mycia naczyń, czy higieny jamy ustnej.

W próbkach pobranych z sieci wodociągowej w wymienionych punktów kontrolnych stwierdzono bakterie z grupy coli w liczbie odpowiednio 4 i 2 jednostek tworzących kolonie w 100ml wody, przy dopuszczalnej liczbie 0.

PPIS informuje, że szczególnie osoby z osłabioną odpornością, niemowlęta, małe dzieci, zamieszkałe w regionie ulic Kochanowskiego, 1-go Maja, Jachowicza, winny zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z wody. W celach profilaktycznych należy używać wody przegotowanej.
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych nalezy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki. Trwają analizy próbek wody pobranej w dniach 14 i 15 lutego z punktów sieci wodociągowej w Tarnobrzegu.

Informację potwierdzono na oficjalnej stronie miasta.