Zakończenie I Plebiscytu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Powiatu 2007

W dniu 1 marca 2008 roku o godzinie 18.00 na nowej hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu ul. Kopernika 49, odbędzie się uroczyste zakończenie I PLEBISCYTU SPORTOWEGO NA 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW SPRAWNYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POWIATU TARNOBRZESKIEGO 2007.

W Plebiscycie tym uczestniczyli sportowcy sprawni i niepełnosprawni (tym różnił się ten konkurs od innych), należący do klubów sportowych (stowarzyszeń) powiatu Tarnobrzeskiego, którzy w roku 2007 odnieśli znaczące sukcesy sportowe.

Głosowanie odbywało się na kuponach drukowanych w gazecie „Nowiny” i na stronie internetowej tarnobrzeg.info oddzielnie na sportowców sprawnych i niepełnosprawnych. Suma punktów z obu tych głosowań to wynik końcowy Plebiscytu.
W Kategorii Sportowcy Sprawni wybrano 10 najlepszych sportowców z 12 zgłoszonych.

Natomiast w Kategorii Sportowcy Niepełnosprawni 8 najlepszych sportowców, bo tylu tylko zostało zgłoszonych.
Głównym celem Plebiscytu była promocja sportu, rożnych dyscyplin sportowych w powiecie tarnobrzeskim a przedewszystkim uhonorowanie zawodników za ich ciężka pracę i odniesione sukcesy w 2007.
Wszyscy oni na uroczystym zakończeniu w najbliższą sobotę otrzymają z rąk Prezydenta Miasta Tarnobrzega min. specjalnie zaprojektowane statuetki wykonane przez firmę ZUW Decor (Witold Śliwiński) z Krosna.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Tarnobrzega

Patronat medialny: Gazeta „Nowiny”, Tarnobrzeg.info, Radio „Leliwa”, MTV Tarnobrzeg

Sponsorzy: Urząd Miasta Tarnobrzeg, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu

Organizatorzy: IKS Tarnobrzeg, Krzysztof Burchacki, Urząd Miasta Tarnobrzeg,