Konkurs Piosenki Angielskiej

Rozpoczyna się 8 edycja Konkursu Piosenki Angielskiej organizowana przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Szkołę Języków Obcych „Word” w Tarnobrzegu. W tym roku formuła Konkursu została rozszerzona o udział w eliminacjach uczniów – solistów klas I, II i III szkół podstawowych. Prezentacja finałowa w dniach 5 i 6 kwietnia.

Wszyscy uczestnicy / soliści, zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne – do 8 osób / oceniane będą w odrębnych kategoriach wiekowych:
I kategoria / szkoły podstawowe klasy I – III /,
II kategoria wiekowa / uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI /,
III kategoria / szkoły gimnazjalne /,
IV – / szkoły ponadgimnazjalne /
V kategoria wiekowa / dorośli 20 – 25 lat /.

Każdy z uczestników prezentuje w Konkursie dwie piosenki w języku angielskim, ale dopuszczalna jest również własna twórczość – jedna piosenka, którą należy przysłać wraz z kartą zgłoszenia.

Eliminacje wstępne zostaną przeprowadzone w tym roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Mielcu – 11 marca / powiat mielecki /, Miejskim Domu Kultury w Radymnie – 13 marca / powiat jarosławski, oraz Przeworsk i Przemyśl /, Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli – 14 marca / powiat stalowowolski /, Tarnobrzeskim Domu Kultury – 16 marca / powiat tarnobrzeski i miasto Rzeszów /.

Wszyscy laureaci eliminacji wstępnych wezmą udział w prezentacjach finałowych, które odbędą w dniach 5 i 6 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury. 5 kwietnia o godz. 11.00 rozpoczną się prezentacje dla najmłodszych solistów – uczniowie szkół podstawowych / kategoria wiekowa I i II /, natomiast 6 kwietnia o godz.11.00 wystąpią uczestnicy III, IV i V kategorii wiekowej.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Szczegółowe informacje dotyczące 8 Konkursu Piosenki Angielskiej / regulamin i karta zgłoszenia / znajdziecie Państwo na stronie internetowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury.