IV Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę po raz czwarty w Tarnobrzegu, odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży reprezentujących Domy Dziecka, Pogotowia Opiekuńcze i Świetlice Środowiskowe z całego województwa podkarpackiego. Organizatorem Turnieju była Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z Tarnobrzega, a rozgrywany był już po raz czwarty w zespole Szkół im. Ks. S. Staszica w Tarnobrzegu.

W sobotę po raz czwarty w Tarnobrzegu, odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży reprezentujących Domy Dziecka, Pogotowia Opiekuńcze i Świetlice Środowiskowe z całego województwa podkarpackiego. Organizatorem Turnieju była Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z Tarnobrzega, a rozgrywany był już po raz czwarty w zespole Szkół im. Ks. S. Staszica w Tarnobrzegu. Sędziami na turnieju byli nauczyciele WF z tej szkoły (Maciej Szeib, Magdalena Magiera, Anna Kafel) oraz wolontariusze – słuchacze Zespołu Kolegiów Nauczycielskich i uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Tarnobrzegu.

Tym razem nasze miasto gościło 16 placówek, w tym z Przemyśla, Krosna, Rzeszowa, Łańcuta i Jasła. Dzieci rywalizowały w czterech grupach. Do lat 13 i powyżej 13 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsza ósemka w poszczególnych kategoriach wiekowych, zdobywała punkty dla swoich drużyn. Rywalizacja zgromadziła 68 zawodników, w tym 33 w kategorii +13 chłopców. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo zacięta a dzieci walczyły o każdy punkt z wielkim zapałem i z ogromną wolą walki.

Po podsumowaniu turnieju okazało się, że turniej wygrała drużyna reprezentująca Dom Dziecka w Wolicy k/Jasła, zdobywając 24 punkty. 2 miejsce wywalczyła drużyna z Domu Dziecka w Długiem k/Jedlicza – 18 pkt. 3 miejsce wywalczyły dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Soninie k/Łańcuta – 17 pkt.
Nowością tegorocznego turnieju była rywalizacja opiekunów, a w tej najlepszym okazał się wychowawca z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu.
Najlepsze drużyny wyjechały z Tarnobrzega ze wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez firmę InTop Tarnobrzeg sp. z o.o., Sko-Bud Tarnobrzeg i Sekret ze Stalowej Woli.

Mimo że nagrodzone placówki były tylko cztery – to wg dyrektora POW w Tarnobrzegu zwycięzcami tej zabawy byli jej wszyscy uczestnicy. Pokazali oni, że dzieci z Domów Dziecka potrafią cos dać od siebie i pracować nad własnym rozwojem i swoich talentów.

W czasie turnieju dzieci otrzymały słodkie bułki ufundowane przez piekarnię Państwa Bus z Nowej Dęby i piekarnię Karolina z Tarnobrzega.