„Polish Open” Cetniewo 2008


Najlepsza w Polsce drużyna na wózkach
Niepełnosprawni Tenisiści Stołowi IKS Tarnobrzeg jadą na Indywidualne Mistrzostwa Polski i prestiżowy Międzynarodowy Turniej „Polish Open” Cetniewo 2008.

Klub IKS Tarnobrzeg zgłosił 12 osób (7 zawodników, 1 zawodniczkę na wózkach i 5 grających stojąc) na INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM – w Cetniewie 9-11 maja 2008r. Pod okiem trener Jerzego Barana wystąpimy w grach indywidualnych, wystawimy 5 debli i jeden mikst. Wyjeżdża 21 osób – zawodnicy, trener i 7 wolontariuszy. Transport busem 16 osobowym oraz samochodami osobowymi. Zakwaterowanie i rozgrywki w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie.

Wózki
Michał Zienkiewicz (wózek – tetra) – klasa II
Rajmund Zięba – (wózek – tetra) – klasa II
Piotr Sokalski (wózek – tetra) – klasa II
Paweł Szostak (wózek – tetra) – klasa II
Maciej Nalepka – (wózek) – klasa III
Krzysztof Żyłka – (wózek) – klasa IV
Andrzej Buczek – (wózek) – klasa V
Emilia Kotarska – (wózek) – klasa V
Chodzący
Wiesław Byczek – klasa VI
Krzysztof Kowalski – klasa VI
Stanisław Pyzik – klasa VIII
Jerzy Wszołek – klasa IX

Na prestiżowy Międzynarodowy Turniej w Tenisie Stołowym „Polish Open” Cetniewo 2008, który odbędzie się 14-18 maja zostało zakwalifikowanych sześciu zawodników na wózkach z IKS Tarnobrzeg by reprezentować nasz kraj Piotr Sokalski, Michał Zienkiewicz, Paweł Szostak, Rajmund Zięba z klasy startowej II- tetra, Maciej Nalepka z klasy startowej III i Krzysztof Żyłka z klasy startowej IV. Wystąpi jednak tylko dwóch Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka, którzy będą reprezentowali Polskę w tych prestiżowych zawodach. Powodem jest brak funduszy na pokrycie kosztów 7 dniowego pobytu całej ekipy (transport, zakwaterowanie, wyżywienie). Liczyliśmy na dofinansowanie z PFRON-u napisaliśmy specjalny projekt lecz nasze kilkumiesięczne starania nie przyniosły pozytywnego efektu.

Szkoda, że nikomu w tej instytucji nie zależało by pomóc naszym zawodnikom, którzy ciężko trenowali przez cały rok oraz ostatnio na obozie przygotowawczym. Wierzyliśmy, że będziemy mogli wystąpić i jako jedyni reprezentować woj. Podkarpackie, Tarnobrzeg w tym prestiżowym turnieju wśród 170 sportowców niepełnosprawnych z całego świata. Musieliśmy wybrać tylko dwóch zawodników (tyle udało się znaleźć w pustej kasie) a pozostali muszą czekać na swoją szanse występu i zrobienia klasyfikacji międzynarodowej do przyszłego roku. Przykro, że nasz region nie potrzebuje reklamy, a tak chyba widzą ten temat ludzie pracujący w instytucji, która powinna pomagać osobom niepełnosprawnym ruchowo, a takimi przecież są tenisiści stołowi na wózkach. Nie raz opadają ręce gdy przez ludzi z za biurka plany i sens ciężkiej wielomiesięcznej pracy zawodników, trenera, osoby tworzącej projekt przez jeden podpis przekreślają marzenia a przecież taki występ jest doskonałą reklamą dla nas wszystkich klubu, PFRON-u, regionu.

12 zawodników IKS Tarnobrzeg na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy grający stojąc i trener Jerzy Baran

Żyłka-Nalepka na Polish Open Cetniewo 2008

Najlepsza w Polsce drużyna na wózkach

Tekst i zdjęcia od IKS Tarnobrzeg