5 medali dla IKS Tarnobrzeg!

Zdobywając pięć medali (w tym 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy oraz 2 czwarte miejsca) dla Tarnobrzega na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które odbyły się 9-11 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, po raz drugi z rzędu zostaliśmy najlepszą drużyną na wózkach w Polsce. To ogromny kolejny sukces zawodników i zawodniczki IKS Tarnobrzeg, którzy wystąpili w tych zawodach pod kierunkiem trenera Jerzego Barana, który pracuje z nami od marca tego roku.

Pięć razy stawaliśmy na podium i te sukcesy są doskonałą promocją Tarnobrzega i woj. Podkarpackiego. W ciągu trzech lat zdobyliśmy 11 medali w Mistrzostwach Polski a w sumie z medalami z turniejów krajowych i międzynarodowych w naszym dorobku jest 23 medale.

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Marszałkowskiemu woj. Podkarpackiego, Firmą SELTAR z Tarnobrzega, INTOP z Tarnobrzega, Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu bez ich pomocy wyjazd nie doszedłby do skutku oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu za możliwość przygotowania się do zawodów i trenowania na nowej hali sportowej.

Jest to kolejny, ogromny sukces niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg z jedynej takiej sekcji w woj. Podkarpackim, którzy mimo kontuzji, rożnych kłopotów ze zdrowiem, braków finansowych pokazali charakter i udowodnili, że można zwyciężać i z przeciwnikami i ze swoim kalectwem. Tworzymy wspaniałą grupę kumpli, przyjaciół pomagających sobie w czasie zawodów i po zawodach, pragniemy wspólnie coś osiągnąć w tym sporcie i to zaczyna nam wychodzić. Brakuje nam jednak wsparcia sponsorów, szukamy firm, które by nam zaufały i wspierały bo naprawdę warto, sukcesy już są i będzie ich jeszcze więcej. Zapraszamy do współpracy, zaprasza najlepsza drużyna na wózkach w Polsce. Dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę, za medale, trenerowi Jurkowi Baranowi za pomoc i wszystkim, którzy pomagali na zawodach i w czasie podróży – prezes Rajmund Zięba.

Dwaj nasi zawodnicy Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka pozostali na konsultacjach, treningach w Cetniewie w kadrze narodowej i wystąpią w reprezentacji Polski na prestiżowym Międzynarodowym Turnieju w Tenisie Stołowym „Polish Open” Cetniewo 2008, który się odbędzie w dniach 14-18 maja. Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka w klasie startowej IV wystąpią w singlu, open oraz drużynówce wraz z Rafałem Lisem. W turnieju wystąpi 170 zawodników z całego świata. Wielka szkoda, że z braku finansów nie będzie reprezentowało naszego kraju wszystkich 6 zawodników IKS Tarnobrzeg zakwalifikowanych do tego prestiżowego turnieju. Była szansa by po raz pierwszy w historii tego turnieju wystąpili zawodnicy tetra i to czterech z naszego klubu.

Wyniki:

Grupa II tetra-wózki
1. Dorota Baucwał Start Bielsko-Biała
2. Rajmund Zięba IKS Tarnobrzeg
3. Adam Szajerski Szansa-Start Gdańsk
4. Michał Zienkiewicz IKS Tarnobrzeg

Grupa III wózki
1. Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg
2. Dariusz Matkowski Start Zielona Góra
3. Mariusz Siewierski Start Bydgoszcz

Grupa IV-V wózki
1. Rafał Lis Start Siedlce
2. Dariusz Rzewuski Start Siedlce
3. Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg

Grupa III-V wózki kobiet
1. Barbara Barszcz Start Białystok
2. Mirosławą Rożmiej Start Szczecin
3. Krystyna Wandachowicz Start Szczecin
4. Emilia Kotarska IKS Tarnobrzeg

Deble wózki
1. Rafał Lis/Dariusz Rzewuski Start Siedlce
2. Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg
3. Adam Kinowski/Lech Jabłoński Start Poznań

Mikst wózki
1. Emilia Kotarska/Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg
2. Barbara Rompa/Jerzy Krasinkiewicz Szansa-Start Gdańsk
3. Maria Byrtek/Antoni Habdas Łodygowice


Ekipa Tarnobrzeska


IKS Tarnobrzeg


Medaliści z IKS Tarnobrzeg