Srebny Europejczyk

Tarnobrzeski pływak, student Politechniki Rzeszowskiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Jacek Czech (grupa startowa S3) reprezentujący Polskę na Otwartym Pucharze Europy – EUROWAVES 2008, który miał miejsce w dniach 30.05- 01.06.2008 w Chomutov(Czechy), zdobył 3 srebrne medale!

W zawodach wzieło udział ok 140 zawodników z 17 krajów, w tym co dotąd niespotykane, z Brazylii i Chin.

Impreza cieszy się bardzo dobra opinią pod względami organizacyjnymi jak i niesamowitą atmosferą towarzyszącą wyścigom niepełnosprawnych pływaków. Biorą w niej udział najlepsi zawodnicy z Europy, uczestnicy olimpiad i mistrzostw świata. Zawody są więc nie tylko wspaniałym miejscem rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie ale również szansą do nawiązania nowych znajomości a nawet międzynarodowych przyjaźni. Szczególnie ciepło przyjmowali Jacka Czesi, którzy żartowali sobie mówiąc: jak Czech może pływać w Polsce? Atmosfera zawodów była naprawdę bardzo serdeczna.

Jacek startował na 3 dystansach i na wszystkich trzech był drugi. Na dystansie 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym szybszy od Jacka był tylko rosjanin Bakaev, medalista olimpijski i rekordzista świata. Na 100m stylem dowolnym uległ chińczykowi Li Han Hua, bardzo szybkiemu, nieznanemu do tej pory świecie pływackim zawodnikowi. Jacek po raz kolejny udowodnił nam, że chce i będzie walczył o medale nie tylko na arenie krajowej ale również międzynarodowej. To już kolejny wielki sukces naszego pływaka, z którego Tarnobrzeg może być dumny.

Jacek pragnie szczególnie podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym jego ciężka praca i sukcesy są możliwe, a więc przede wszystkim trenerowi, Władzom Miasta oraz firmie Tares Motor – tarnobrzeskiemu dealerowi Forda za zapewnienie bezpiecznego i bezawaryjnego dotarcia i powrotu z zawodów.

Tekst i zdjęcia nadesłał Przemek. Zdjęcia 3 i 4 pochodzą ze strony www.eurowaves.cz