IX Podkarpacka Olimpiada Tenisa Stołowego

Sukces tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg na IX Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego – 2008. W dniu 14 czerwca 2008r na hali Podpromie w Rzeszowie odbył się Finał wojewódzki „IX Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego – 2008” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa. W zawodach tych wśród 400 uczestników wystąpiła reprezentacja Tarnobrzega w tenisie stołowym składająca się z zawodników niepełnosprawnych z klubu IKS Tarnobrzeg i sprawnych z klubów LUKS Tarnobrzeg.
Kolejny raz nie zawiedli niepełnosprawni tenisiści stołowi klubu IKS Tarnobrzeg reprezentujący nasze miasto zwyciężając i zgarniając wszystkie puchary i nagrody w obu kategoriach, w których występowali.

W kategorii niepełnosprawni grający na wózkach, która po raz pierwszy była rozegrana na tym turnieju wygrał Krzysztof Żyłka drugi był Rajmund Zięba a trzeci Piotr Sokalski wszyscy IKS Tarnobrzeg.

W drugiej kategorii niepełnosprawni grający na stojąco pierwsze miejsce zajął również Krzysztof Żyłka (postanowił sprawdzić się z zawodnikami stojącymi), który w finałowej grze po zaciętej pięciosetowej walce pokonał kolegę klubowego Jurka Wszołka. Natomiast trzecie miejsce zajął Stanisław Pyzik również zawodnik IKS Tarnobrzeg. Następny nasz zawodnik Wiesław Byczek zajął wysokie VII miejsce.
Młodzi sprawni zawodnicy do lat 13 Artur Kozieł, Agatka Klisiewicz, Maciek Sajbot mimo, że nie stanęli na podium spisali się bardzo udanie w swoim debiucie. Ci młodzi zawodnicy trenują razem z nami, pomagają w treningach i tworzą grupę sprawnych nowych zawodników należącą do naszej sekcji.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany wynikiem osiągniętym w tych zawodach, pokazaliśmy, że jesteśmy bezapelacyjnie najlepsi w woj. Podkarpackim. Cieszę się z kolejnego sukcesu w tym roku, po pięciu medalach Mistrzostw Polski i brązowym medalu w drużynie dla Polski w Turnieju Międzynarodowym Polish Open Cetniewo 2008, dorzuciliśmy następne zwycięstwa w tych zawodach. Po przerwie wakacyjnej czekają nas nowe wyzwania i tu też postaramy się o następne medale dla Tarnobrzega – Prezes Rajmund Zięba