13 edycja konkursu „Wygraj Sukces” zakończona

Dobiegła końca 13 edycja Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” 2008 organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio „Pro-Media” w Tarnobrzegu. W prezentacjach finałowych, które odbyły się 19 i 20 czerwca w sali widowiskowej TDK, wzięło udział 111 solistów – laureatów eliminacji regionalnych przeprowadzonych w 14 ośrodkach kultury w kraju. Wszyscy uczestnicy prezentacji konkursowych / w wieku od 6 do 19 lat / oceniani byli w 4 odrębnych kategoriach wiekowych.
W sobotę, 21 czerwca, w Hali Widowiskowo–Sportowej OSiR, odbył się Koncert Galowy z udziałem wykonawców piosenek z płyty 13 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” i Zespołu Tanecznego „Fram”. W Koncercie poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji Konkursu.

PROTOKÓŁ z obrad Jury 13 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”
Tarnobrzeg, 20 czerwca 2008 r.

JURY W SKŁADZIE:
LORA SZAFRAN – wokalistka jazzowa
ELŻBIETA BUCZYŃSKA – autor tekstów, pedagog
dr KRZYSZTOF HEERING – muzyk, wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie
DARIUSZ LEWANDOWSKI – tancerz, choreograf, aktor, reżyser, założyciel grupy Kompania Primavera
PIOTR HAJDUK – kompozytor, aranżer, wokalista, nauczyciel śpiewu, kierownik muzyczny warsztatów i festiwali
MARIUSZ RYŚ – muzyk, muzykolog, zastępca dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury

po przesłuchaniu 111 solistów w 4 kategoriach wiekowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I KATEGORIA WIEKOWA
I miejsce KAROLINA LINOWSKA
– Szkoła Podstawowa w Rytwianach

II miejsce KACPER SADOWSKI
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu

III miejsce ALEKSANDRA BETAŃSKA
Studio Piosenki „Beciaki” w Suwałkach

Równorzędne Wyróżnienia otrzymują:
– ZUZANNA ADAMCZYK
Publiczne Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli
– EMILIA LICHOCKA
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy

II KATEGORIA WIEKOWA

I miejsce ANNA BUCZKOWSKA – Katowice

II miejsce URSZULA MILEWSKA
Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie

III miejsce KACPER ANDRZEJEWSKI
Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

Równorzędne Wyróżnienia otrzymują:
– JOWITA HYSKA
Studio Pro Vox w Łodzi
– BARTŁOMIEJ KAWAŁEK
Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach

III KATEGORIA WIEKOWA

I miejsce DOROTA KRAWCZYK
Studio Piosenki Music- Box w Toruniu

II miejsce SYLWIA MAJKA
Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie

III miejsce JULIA SZEWCZYK
Ośrodek Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast” we Wrocławiu

Równorzędne Wyróżnienia otrzymują:

– MATEUSZ CIEŚLAK
Gimnazjum nr 2 w Szczytnie
– TADEUSZ SEIBERT
Młodzieżowy Dom Kultury „Ratusz” w Malborku
– DAGMARA STANIEK
Dom Kultury w Małogoszczu
– MONIKA WILCZYŃSKA
Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

IV KATEGORIA WIEKOWA

I miejsce MAŁGORZATA BINIEK
Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu

II miejsce AGNIESZKA BRENZAK
Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie

III miejsce BOŻENA MAZUR
Sandomierskie Studio Piosenki w Sandomierzu

Równorzędne Wyróżnienia otrzymują:

– ZUZANNA FEDEROWICZ – Ciechanów
– JUSTYNA KUNYSZ
Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu
– MAJA PANICZ
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
– MAGDALENA ŚMIAŁEK
Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

GRAND PRIX 13 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” otrzymuje:

MARCELINA WOŹNA
Klub Piosenki „Solo” przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie

Nagrodę Specjalną
– pobyt na 14-dniowych
„Wyjątkowych Warsztatach Wokalnych” w Gozdawie
otrzymuje:

JOWITA HYSKA
Studio Pro Vox w Łodzi

Nagrodę Specjalną
Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Rzeszowie
otrzymuje LAUREAT Grand Prix 13 Konkursu Piosenki
„Wygraj Sukces”

MARCELINA WOŹNA
Klub Piosenki „Solo” przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie

Nagrodę Specjalną
Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Folklorystycznego
POLONIA w Monachium
otrzymuje:

SANDRA MIKA
Dom Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie