Bartoszki po raz czwarty…

15 lipca upłynął termin przyjmowania zgłoszeń do części konkursowej Bartoszki Film Festival (21.08-23.08). Na adres organizatora, czyli Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Kulturalnego napłynęło sto sześć filmów, które teraz zostaną poddane ocenie Komisji Konkursowej.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na wiele osób, które rokrocznie przysyłają nam swoje produkcje. Cieszy kolejna grupa nowych uczestników. Wszystkim serdecznie dziękujemy i naturalnie zapraszamy do Tarnobrzega.

Przewodniczący Komisji Michał Kanios, Beata Kowalska oraz Ewa Kolasa przyjrzą się nadesłanym produkcjom pod względem strony technicznej (warsztat reżyserski oraz operatorka), a także jakości gry aktorskiej. Wiadomym jest, że do festiwalu nie zostaną na przykład dopuszczone filmy, na których operatorowi kamery drży ręka, przez co zaburzony jest cały obraz. Co najważniejsze nigdy przekazywana treść produkcji filmowej nie była wyznacznikiem odrzucenia filmu z konkursu.

Część obrazów filmowych, które nie zostały dopuszczone na festiwal zostanie zaprezentowana podczas pokazów specjalnych w:

Tarnobrzegu (20.08),
Stalowej Woli (6.08),
Sandomierzu (2.08),
Nowej Dębie (13.08),
Baranowie Sandomierskim (9.08).

1 sierpnia na stronie festiwalu: bff.tbg.net.pl zostanie opublikowana lista filmów dopuszczonych do festiwalu z jednoczesnym podziałem na konkursowe bloki.