Nowy Brzeg – Nowa Fala

Największa impreza sezonu dopiero przed nami!!
Takiej muzycznej gratki Tarnobrzeg i okolica jeszcze nie miała. I Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Nowy Brzeg – Nowa Fala”, ta zdecydowanie największa impreza roku naszej okolicy, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia nad Zalewem Machowskim w Tarnobrzegu.
Wystąpią największe sławy polskiej sceny szantowej, m.in. zespoły takie jak: EKT Gdynia, Ryczące Dwudziestki, Mechanicy Szanty, Gdańska Formacja Szantowa, czy wyjątkowo lubiany i ceniony w naszym regionie duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Organizatorem festiwalu jest Jacht Klub „Kotwica” z Tarnobrzega, współorganizatorami – Miasto Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski, Powiat Tarnobrzeg oraz Kopalnia Machów.

Podczas dwudniowego świętowania nie zabraknie także innych atrakcji. Sam Festiwal wypełni część popołudniową i wieczorną, do południa natomiast odbywać się będą regaty żeglarskie oraz szereg imprez towarzyszących. Całość wypełnią ogródki gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Impreza odbędzie się na terenie kopalnianej „Kamy”, do której będzie zorganizowany masowy dojazd. Najszybciej jednak będzie można się dostać ul.Siarkową bądź przez taras widokowy przy wisłostradzie.

Patronat nad imprezą objęli:
Prezydent Miasta Tarnobrzeg,
Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski,
Starosta Tarnobrzeski

Patronat medialny:
Miejska Telewizja Tarnobrzeg,
Radio Leliwa,
Tygodnik Nadwiślański,
Echo Dnia,
Tarnobrzeg.info