Tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg wygrali TOP 10 i TETRA TOP

Po raz drugi w Tarnobrzegu w dniach 6-7 września odbył się prestiżowy II Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Niepełnosprawnych Ruchowo Zawodników na Wózkach TOP 10 Tarnobrzeg 2008 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2008. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Jan Dziubiński oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
W turniejach dwudniowych wystąpiło 17 zawodników na wózkach min. reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Polski, Europy, turniejów międzynarodowych, uczestnicy Paraolimpiady z Poznania, Siedlec, Radomia, Skierniewic, Warszawy, Tarnowa, Białegostoku czy Gdańska w wśród nich zawodnicy z klubu IKS Tarnobrzeg.

Zawody poprowadził sędzia państwowy Pan Henryk Oleksiuk pomagali mu sędziowie pomocniczy Janusz Malarz i Jerzy Baran oraz sędziowie przy stołach.
Zawodnicy walczyli o nagrody finansowe, najlepsi w obu turniejach dostali po 1400 zł, Ci co zajęli drugie miejsca wzbogacili się o 1100 zł a za trzecie miejsca otrzymali po 700 zł. Nagrody te sfinansował Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników ufundowały znane firmy rozprowadzające sprzęt do tenisa stołowego Inters.pl, Gasport, Modest, Aga-Sport oraz firma APCO z Warszawy oraz firma Avon okręg 200. Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc obdarowani zostali unikatowymi statuetkami ze szkła a wszyscy pięknymi medalami ze szkła, które specjalnie zostały zaprojektowane i wykonane na te zawody sportowe przez firmę DECOR. Nagrody wręczali radny Pan Stanisław Uziel, Pan Roman Simlat sponsor z firmy SELTAR oraz przedstawicielka firmy APCO.

Firma APCO z Warszawy wystawiła i pokazała rózne modele wózków aktywnych Panthera oraz poduszki przeciwodleżynowe pneumatyczne ROHO.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Rozegrano dużo zaciętych pojedynków. Jedni faworyci polegli zajmując dalsze miejsca jak Rafał Lis a Ci rozstawieni z dalszymi numerami awansowali i zajęli wyższe lokaty niż w ubiegłym roku np. Jarek Stefaniak IKS Warszawa czy zwycięzca Turnieju TOP 10 Krzysztof Żyłka zawodnik gospodarzy. Krzysiek wygrał osiem z dziewięciu pojedynków, szedł jak burza, pokonał wszystkich konkurentów oprócz Lisa, z którym przegrał 2:3 mimo, że prowadził 2:0 w setach i w trzecim 10:8. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Czerwiński ze Startu Radom z siedmioma zwycięstwami, natomiast trzecie miejsce z sześcioma zwycięstwami zajął Dariusz Rzewuski ze Startu Siedlce. Czwartym zawodnikiem w tej kategorii był Maciej Nalepka z IKS Tarnobrzeg z tą samą ilością zwycięstw co Darek lecz przegrał z nim bezpośredni pojedynek.

W Turnieju TETRA TOP wstępowali zawodnicy najbardziej poszkodowani sprawnościowo (tetra grający min. z przybandażowaną rakietką) tu wygrał wszystkie sześć pojedynków i to bez straty seta ubiegłoroczny zwycięzca zawodów, najlepszy w kraju wśród męzczyzn w kategorii tetra Rajmund Zięba z IKS Tarnobrzeg. Drugie miejsce zajął z pięcioma zwycięstwami Piotr Sokalski również z IKS Tarnobrzeg (w tamtym roku też drugi) a trzecie z czterema zwycięstwami debiutant Adam Kujawa z Białegostoku reprezentujący Culani Warszawa. Piąte miejsce w tej kategorii zajął trzeci zawodnik IKS Tarnobrzeg Michał Zienkiewicz z dwoma zwycięskimi meczami, który pechowo przegrał trzy pojedynki po 2:3.
Zawody udane organizacyjnie i na bardzo wysokim poziomie, mnóstwo zaciętych, pasjonujących gier z nieoczekiwanymi wynikami tak krótko można podsumować ten turniej. Zasłużone zwycięstwo i bardzo dobra forma Krzyśka Żyłki w TOP 10 i wysokie miejsce Maćka, który gra coraz lepiej i wszedł do pierwszej czwórki turnieju. Tetrusi z Tarnobrzega pokazali, że są w tej kategorii najlepsi w kraju i śmiało mogą stworzyć z czterech zawodników męską reprezentacje tetra trenującą w IKS Tarnobrzeg.

Tenis stołowy na wózkach w Tarnobrzegu rośnie w siłę i zaczyna wygrywać prawie wszystko. Dziękuje zawodnikom za wspaniałe pojedynki, sędziom za doskonałe, fachowe przeprowadzenie zawodów. Obsłudze turnieju, sędziom przy stołach i dzieciakom podającym piłeczki za pomoc podczas zawodów. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe i nagrody rzeczowe, kochani bez Was te zawody by się nie odbył. Zapraszam za rok, na nowe emocjonujące zawody – powiedział Rajmund Zięba organizator, prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki.
Turniej TOP 10:
1. Krzysztof Żyłka – IKS Tarnobrzeg
2. Mariusz Czerwiński – Start Radom
3. Dariusz Rzewuski – Start Siedlce
4. Maciej Nalepka – IKS Tarnobrzeg
5. Sławomir Przybysz – Start Skierniewice
6. Rafał Lis – Start Siedlce
7. Lech Jabłoński – Start Poznań
8. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa
9. Adam Kinowski – Start Poznań
10. Marek Popłoński – Start Skierniewice

Turniej TETRA TOP:
1. Rajmund Zięba- IKS Tarnobrzeg
2. Piotr Sokalski- IKS Tarnobrzeg
3. Adam Kujawa – ISRS Culani Warszawa
4. Adam Szajerski – Szansa Start Gdańsk
5. Michał Zienkiewicz – IKS Tarnobrzeg
6. Marek Kargul – Tarnów
7. Andrzej Ziembowski – Start Tarnów