Bezpieczniej do szkoły


Od wczoraj rodzice uczniów szkoły podstawowej nr 4 mogą bezpieczniej dowozić dzieci do szkoły – wzdłuż ulicy Wyspiańskiego powstał specjalny pas ruchu do zatrzymywania się.
Na takim pasie ruchu samochód może zatrzymać się tak aby dziecko mogło bezpiecznie wysiąść i przejść na pobliskie przejście dla pieszych.

Chodziło o ułatwienie rodzicom dowiezienia dziecka do szkoły bo rano w tym miejscu był problem z zatrzymaniem się. Sam tamtędy jeżdżę do pracy – raz widziałem rodzica który zatrzymał się na pasie bezpieczeństwa z kostki oddzielającym dwie części jezdni vis a vis szkoły.

Trzeba jednak pamiętać że na nowo wydzielonym pasie obowiązuje zakaz postoju. Straż miejska już zapowiedziała częstsze patrole i surowe karania kierowców używających tego pasa ruchu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Nam pozostaje zaapelować do kierowców o właściwe korzystanie z pasa – tak naprawdę chodzi przecież o bezpieczną drogę do szkoły dla naszych pociech.
Równocześnie z nowym pasem ruchu, na Wyspiańskiego przywrócono przystanek autobusowy. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego jest to przystanek tylko dla wysiadających.