Jamal w Orbicie


Klub Orbita oraz Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne zaprasza na koncert Jamala: Czwartek (16.10), godz. 21:00. Dla pierwszych stu osób bilet kosztuje: 20zł. Normalna cena wejściówki: 25 zł.

Jamal to obecnie jeden z najpopularniejszych składów w Polsce, wykonujących muzykę reggae, dancehall. Co prawda mają na swoim koncie dopiero krążek, ale warto dodać, że współpracują z artystami z takich zespołów jak Managga, Tumbao Riddim Band czy Bakshish. Wokalistą zespołu jest Tomek „Miód” Mioduszewski. Jamal powstał w roku 2001.

Początki funkcjonowania zespołu nie były łatwe. Po pierwszych dwóch latach wypełnionych koncertami zespół zawiesił działalność. Do reaktywacji doszło trzy lata później. Jamal zregenerował siły i na nowo podjął kroki zmierzające do przeniesienia reggae, rapu i dancehallu na polskie realia. Owocem tych starań była debiutancka płyta „Rewolucje”, która ukazała się na rynku 18 czerwca 2005 roku. Dzięki takim utworom, promującym debiutancki krążek jak „Tubaka” i „Policeman” Jamal zdobył ogromną popularność.

Koncert promuje najnowszą płytę składu: Urban Discotheque. Jako support zagrają: Piętuch, Unkle d Selector oraz Yasny Man.