Kolejny sukces tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg

Kolejny sukces odnieśli niepełnosprawni tenisiści stołowi na wózkach z IKS Tarnobrzeg. Podczas rozegranych po raz piąty Międzynarodowych Zawodach w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych „Puławy 2008″reprezentacja Tarnobrzega wywalczyła cztery medale.

Do Puław przyjechali niepełnosprawni tenisiści z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski. W sumie przy stołach zmagało się 48 pingpongistów grających na wózkach. Emilia Kotarska, reprezentująca barwy tarnobrzeskiego klubu, wygrała wszystkie mecze w grupie paraplegia kobiet i zajęła pierwsze. Tym samym powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Na drugim miejscu znalazła się Elżbieta Kujawa z Białegostoku, a na trzecim Ira Gołowicz z Białorusi.

W kategorii tetraplegia mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł faworyt grupy, Radek Zięba (ubiegłoroczny zwycięzca turnieju), który nie dał szans swoim rywalom wygrywając wszystkie rozegrane mecze. Potwierdził, że jest najlepszy w kraju w tej kategorii. Drugie miejsce zajął Roman Gułyk z Ukrainy, a trzecie zawodnik IKS Tarnobrzeg Paweł Szostak. Na czwartej pozycji znalazł się Piotrek Sokalski, a szóste miejsce wywalczył Michał Zienkiewicz wszyscy z tarnobrzeskiego klubu. Dobry poziom zaprezentowali zawodnicy w kategorii paraplegia mężczyzn. Maciek Nalepka po wyjściu z grupy w kolejnym meczu trafił na swojego odwiecznego rywala Mariusza Czerwińskiego ze Startu Radom, z którym przegrał pojedynek. Aby móc grać dalej, następne mecze musiał wygrywać. W kolejnych udało mu się pokonać swojego klubowego kolegę Krzysztofa Żyłkę, wynikiem 3:2, który w tej grupie zajął szóstą pozycję. Następny decydujący mecz Maciek wygrał z zawodnikiem Ukrainy Witaliem Popokiem 3:0. O drugie miejsce przyszło mu się zmierzyć z Gintarasem Zawadzkisem z Litwy. Po bardzo emocjonującej walce Nalepka pokonał litewskiego przeciwnika 3:2.

– To nasz kolejny turniej, który potwierdza, że sportowcy IKS Tarnobrzeg są najlepszymi zawodnikami w kraju wśród grających na wózkach. Wysoka forma napawa optymizmem przed meczami w IV Lidze, która właśnie się rozpoczyna 11 października. Zapraszamy serdecznie kibiców – mówi Radek Zięba, prezes IKS Tarnobrzeg.

Wyniki Turnieju:
kategoria tetraplegia:

1. Rajmund Zięba ( IKS Tarnobrzeg )
2. Roman Gułyk ( Ukraina )
3. Paweł Szostak ( IKS Tarnobrzeg )
4. Piotr Sokalski ( IKS Tarnobrzeg )

kategoria paraplegia:
1. Mariusz Czerwiński ( Start Radom )
2. Maciek Nalepka ( IKS Tarnobrzeg )
3. Gintaras Zavadzkis ( Litwa )
4. Vitaly Popok – ( Ukraina )

Kategoria paraplegia kobiety:
1. Emilia Kotarska ( IKS Tarnobrzeg )
2. Elżbieta Kujawa ( Białystok )
3. Ira Gołowacz ( Białoruś )
4. Maria Bublyk ( Ukraina )


Ekipa IKS Tarnobrzeg


Zwycięzcy kat. paraplegia Czerwiński, Nalepka, Zavadzkis


Zwycięzcy kat. tetraplegia Zięba, Gułyk, Szostak


Zwycięzcy trzech kategorii Czerwiński, Kotarska, Zięba


Zwycięzczynie kat. paraplegia kobiet Kotarska, Kujawa, Gołowacz