Medale dla Tarnobrzega w Pucharze Polski w Kaliszu

W Kaliszu odbył się Indywidualny i Drużynowy Puchar Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, w którym wśród 19 ekip z całej Polski wystąpiły dwie drużyny IKS Tarnobrzeg pod opieką trenera Jerzego Barana.
I IKS Tarnobrzeg – Krzysztof Żyłka, Emilia Kotarska, Maciej Nalepka, Stanisław Pyzik
II IKS Tarnobrzeg – Rajmund Zięba, Karolina Pęk, Krzysztof Kowalski, Jerzy Wszołek

W turnieju indywidualnym mężczyzn open dla wózków, w który wystąpili zawodnicy z klas startowych 2, 3, 4, 5 wygrał po raz kolejny Mariusz Czerwiński Start Radom, który pokonał w finale Krzyśka Żyłkę IKS Tarnobrzeg. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg pokonując Andrzeja Grygiela zawodnika Startu Kalisza.

Maciek wcześniej w meczu półfinałowym przegrał z Krzysztofem Żyłką. Trzeci zawodnik naszego klubu Rajmund Zięba przegrał pojedynek z Adamem Kinowskim ze Startu Poznań i odpadł z dalszej walki.

Natomiast w turnieju indywidualnym kobiet open dla wózków Emilia Kotarska IKS Tarnobrzeg zajęła drugie miejsce, tę kategorie wygrała Barbara Rompa Szansa-Start Gdańsk.

W turnieju open grających stojąc wystąpili zawodnicy z klas startowych 6, 7, 8, 9, 10 wśród nich debiutantka 10 letnia Karolina Pęk oraz Krzysztof Kowalski, Stanisław Pyzik, Jerzy Wszołek, wszyscy przegrali swoje pojedynki i odpadli z dalszych gier.

W sobotę po obiedzie rozpoczęły się mecze w grupach w turnieju drużynowym. II IKS Tarnobrzeg po zaciętej walce pokonał Start Bolesławiec 3:2, pojedynki wygrali debiutantka Karolina Pęk, mikst Wszołek/Pęk oraz wózek Rajmund Zięba.
Następnie przegrali 5:0 z I IKS Warszawa (w składzie z dwójką paraolimpijczyków) i z drugiego miejsca wyszli z grupy by w pojedynku o wejście do pierwszej ósemki ulec 3:0 drużynie Startu Lublin.
Natomiast drużyna I IKS Tarnobrzeg (grająca w tzw. grupie śmierci ) przegrała 1:4 ze Startem Katowice, po ciężkiej walce ulegli minimalnie po 2:3 II IKS Warszawa i II Start Wejherowo.

– Niewiele brakowało, aby nasza pierwsza drużyna wyszła z tak trudnej grupy i walczyła o wysokie miejsce w pierwszej ósemce Pucharu Polski. Miła niespodzianka to występ drugiej drużyny, wyjście z grupy i zajęcie miejsca 9-12 w tak poważnej imprezie. Trzy medale indywidualne to kolejny udany start tarnobrzeskich zawodników na wózkach. Przypomnę, że w ciągu trzech lat naszych startów to już 33 medal zdobyty dla Tarnobrzega. Cieszy mnie udany debiut naszej 10 letniej Karoliny, która robi postępy, jest pilna, ambitna i ma zadatki na bardzo dobrą tenisistkę stołową – powiedział Rajmund Zięba, prezes IKS Tarnobrzeg.