Seminarium z Mistrzem


W miniony weekend odbyło się w Warszawie drugie już w tym roku seminarium wushu z mistrzem Zhang Feng Junem. Organizatorem zajęć był Łukasz Klejnberg. Razem z nim w treningu uczestniczyło 9 jego studentów z działającej w Nowej Dębie i Tarnobrzegu Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” oraz trójka przyjaciół z rzeszowskiego ośrodka „Nan Bei – Tygrys”.

Zajęcia były bardzo intensywne, a ich program obejmował naukę opracowanych przez Mistrza dwóch form tai chi – 55 i 85 postaw. Formy te są bardzo ciekawe i atrakcyjne, bowiem każda z nich łączy w sobie elementy różnych stylów tai chi – yang, wu, sun oraz chen.

Shifu Zhang jest wybitnym ekspertem i znawcą chińskich sztuk walki. Od wielu lat jest także głównym trenerem działających w naszym kraju szkół „Nan Bei”. Z tego też względu prowadzone przez niego seminaria oraz przekazywane tam uwagi są szczególnie cenne i stanowią ważne dopełnienie prowadzonych w tych szkołach zajęć. Dla uczestników seminarium jedna z takich uwag okazała się szczególnie miła i motywująca. Dotyczyła oceny poziomu grupy, który Mistrz określił jako „bardzo dobry” dodając jeszcze, że bardzo widoczny jest także „duży spokój wewnętrzny”. Słowa te – jak powiedział sam Łukasz – „bardzo mnie ucieszyły”. Kolejne seminarium z Mistrzem Zhangiem planowane jest w styczniu przyszłego roku

Informację nadesłał Rom

Na zdjęciu Shifu Zhang oraz uczestnicy seminarium.