Otwarcie Klubu Szachowego

W dniu 18 grudnia 2008r. odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Szachowego po modernizacji. Przypominamy, że tarnobrzescy Szachiści w tym roku awansowali do III Ligi.
Podczas uroczystości Polski Związek Szachowy na wniosek Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego przyznał honorowe odznaki dla niżej wymienionych działaczy, zawodników i osób wspierających klub – złota odznaka: Roman Steckiewicz, srebrne odznaki: Jan Dziubiński, Leszek Mach, Janusz Kata, Józef Surowaniec, brązowe odznaki: Andrzej Wójtowicz, Jurand Lubas, Witold Dziedzic, Sławomir Litwin.

Zapraszamy wszystkich – od przedszkolaków, przez dzieci i młodzież, po dorosłych do nowo otwartego Klubu Szachowego. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek od godz. 17:00. W dalszej części artykułu informacje na temat wyników sportowych i wydarzeń w Klubie Szachowym w mijającym roku 2008.


W 2008 roku dobrze spisali się juniorzy w trakcie Mistrzostw Polski przedszkolaków. Jaś Maj zajął 22 miejsce na 61 startujących zawodników, a Marysia Juda w kategorii dziewcząt zajęła 19 miejsce.

Na turniejach w Mielcu, Leżajski, Rudniku Sandomierzu, Jeżowem, Chotowej i Baranowie Sandomierskim nasi juniorzy zdobyli nastepujące kategorie szachowe:

Mikołaj Juda – V kategoria,
Paweł Bitner – IV kategoria
Michał Kata – IV kategoria
Jan Maj – IV kategoria
Michał Cieśla – IV kategoria
Rafał Chomicki – III Kategoria
Daniel Ślęzak – III kategoria
Dawid Sabat- III kategoria
Damian Kata – III kategoria
Łukasz Baniak – III kategoria

W 2008 roku Janusz Kata i Andrzej Leśniak uzyskali licencje sędziów szachowych.

Dobiegły końca rozgrywki IV ligi podkarpackiej w szachach. Uczestniczyło w nich 24 drużyny, w dwóch grupach po 12 zespołów.

Drużyna TKSzach grająca w składzie: Ryszard Czajkowski, Andrzej Tabaka, Grzegorz Juszczuk, Andrzej Nowicki, Leszek Mach, Stanisław Wronowski, Józef Surowaniec, Piotr Lesiczka, Damian Kata, Łukasz Baniak i Ariana Omarzai zdobyła 19 punktów i zajęła II miejsce w grupie, dające awans do III ligi.

Pierwsze miejsce wywalczyli szachiści Unii Nowa Sarzyna, którzy zgromadzili również 19 punktów i wyprzedzili tarnobrzeskich zawodników trzema tzw. małymi punktami.

W rozgrywkach oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona jest również punktacja na poszczególnych szachownicach. Bardzo dobrze spisał się Ryszard Czajkowski na I szachownicy, który zajął I miejsce z wynikiem 10 punktów z 11 partii oraz Grzegorz Juszczuk zajmując I miejsce na II szachownicy zdobywając 9 punktów na 11 możliwych.

Świetnie radziła sobie ze znacznie starszymi przeciwniczkami najmłodsza zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny 11-letnia Ariana Omarzai, która wygrała 5 partii i w znaczny sposób przyczyniła się do awansu drużyny.

Klik: źródło informacji i zdjęcia z otwarcia Klubu