ProjektQ wystartował

Właśnie (dokładnie według planu) wystartował ProjektQ, występujący wcześniej na forum pod roboczą nazwą Internetowa Scena Tarnobrzega. Zaczął kicek, dwa miesiące temu.  Przyłączyli się inni, seria spotkań, dużo pracy i dziś widać pierwsze efekty – ruszyła strona, czyli miejsce wokół którego wszystko ma się kręcić. Działalności internetowej towarzyszą jednak działania w realu, pierwszy koncert planowany jest w Maximie na 13-go lutego. Wystąpi krośnieński zespół Ciryam, jako support zagrają Exsillum oraz Carnage of Trident z Tarnobrzega.

Założenia portalu opisywane były na forum, początki są obiecujące. Pojawiły się pierwsze materiały video, wywiad z Piotrem Kilkiańskim z Project Zion (plus kawałek próby), wywiad z założycielami Teatru Modulo, wyjaśniający kulisy ich działalności w Tarnobrzegu i owej działalności przeniesienia. Publikowane są materiały archiwalne, powoli buduje się forum – wszystko obraca się wokół wydarzeń kulturalnych, których, jak chce ProjektQ udowodnić, w Tarnobrzegu nie brakuje. A jeśli brakuje, to można się postarać o uzupełnienie oferty.

To dopiero początek, stworzenie możliwości. Zakładam optymistycznie, że organizatorom zapału nie zabraknie, że będzie co publikować, a głosami zrzędów (w tym mieście/z tymi ludźmi/dziś/przy tych władzach/z takimi instytucjami/lokalami/bez pieniędzy/itd. nic nie może się udać) nikt się przejmował nie będzie. Rozwój strony i realnych działań organizacyjnych zależy nie tylko od grupy inicjatorów, ale przede wszystkim od echa, jakie odpowie na ten pierwszy, testowy okrzyk.

Kilka lat temu, na początku Tarnobrzeg.info, miałem różne wizje rozwoju strony, w tym również w kierunku podejmowanym teraz przez ProjektQ. Niewiele z tego wyszło, z różnych względów. Nie powiodła się także wcześniejsza inicjatywa powołania lokalnego portalu typowo kulturalnego. Wierzę, że kickowi (a może już Qickowi?) mimo wszystko się uda. Powodzenia!