Amatorska Liga Airsoftowa

Amatorska Liga Airsoftowa to cykl zajęć w strzelectwie rekreacyjnym z karabinków 6 mm na plastikowe kulki (Air Soft Gun) oraz wiatrówek połączony z serią zawodów podsumowujących. Zajęcia odbywać się będą na obiektach OSiR oraz w terenie. Zajęcia i zawody poprzedzone zostaną szkoleniem w zakresie korzystania z karabinków przeprowadzonym przez profesjonalnych instruktorów Air Soft Gun. Każde zajęcia składać się będą z części teoretycznej oraz strzelania statycznego i dynamicznego m.in. wg. Międzynarodowych zasad IPSC.

asg
W zajęciach uczestniczyć będą 20-osobowe grupy młodzieży gimnazjalnej i licealnej podzielone wiekowo. Impreza kończąca ligę stanowić będzie część II Podkarpackiego Zlotu Airsoftowego organizowanego w 2009 r. w Tarnobrzegu. Uczestnicy zajęć wezmą udział w zawodach organizowanych 

podczas zlotu jako reprezentacja Tarnobrzega. Air Soft Gun są wiernymi replikami broni palnych w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Air Soft Gun nie jest bronią. Jedną z najliczniejszych ekip istniejących na terenie województwa podkarpackiego jest – ASG Tarnobrzeg Team „Grupa Południe” która powstała 25 czerwca 2005 r. z połączenia dwóch istniejących wcześniej w Tarnobrzegu teamów ASG. W skład grupy wchodzi obecnie kilkanaście osób z Tarnobrzega i okolic. Na wyposażeniu grupy znajdują się wszelkie typy replik airsoftowych – od najprostszych pistoletów sprężynowych po tuningowane repliki elektryczne. Grupa Południe posiada ustalony wzór kamuflażu – WP wz. 93.

Nawiązujemy ścisłą współpracę z grupami ASG z Mielca, Nowej Dęby, Dębicy, Rzeszowa i innych miast. Od 2007 roku jesteśmy organizatorem serii zlotów opartych na fabule powieści Jacka Dukaja „Xavras Wyżryn”. 
Największa z dotychczasowych imprez – Olendry 2008 odbyła się we wrześniu na terenie opuszczonej ciepłowni w Olendrach k. Grębowa. Od kilku lat uczestniczymy w WOŚP. Podczas 17 Finału (2009r) w Tarnobrzegu byliśmy szczególnie mocno zaangażowani nie tylko w kawalkadę pojazdów wszelakich, ale i w zbiórkę pieniędzy wraz z wolontariuszami. 
Wspieraliśmy profesjonalne służby w ochronie osób kwestujących.

Przyłącz się do nas na spotkaniach Amatorskiej Ligi Airsoftowej a gwarantujemy, że Air Soft Gun stanie sie Twoim hobby… pasją…  uzależnieniem… już bez niego nie będziecie mogli żyć!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w dniu 07.03.2009 /sobota/ o godz. 10.00 do na Hale Sportowa OSiR, ul. Niepodległości 2, sala 123 (I piętro) na Amatorską Ligę Airsoftową.

Aby wziąć udział w zajęciach należy mieć ukończone 16 lat życia /liczy się data urodzenie a nie rocznik/, posiadać legitymację szkolną, a w przypadku osób niepełnoletnich mieć pisemną zgodę rodziców /druk do pobrania z strony internetowej/.

Więcej informacji o nas jak i zajęciach znajdziecie pod adresem:
www.asg.tbg.net.pl/zajecia  — strona internetowa oraz do pobrania wzór zgody rodziców na udział w zajęciach.
www.wmasg.pl — najlepsza polski portal poświęcony ASG.