Niedziela Palmowa z Arką Noego

palmowa

5 kwietnia br., obchodzić będziemy Uroczystość Niedzieli Palmowej. Chcemy przeżyć ją w radosnej rodzinnej atmosferze, jednocząc całą społeczność lokalną miasta Tarnobrzega. Wokół nas żyje tak wielu ludzi chorych, cierpiących, dla których każdy dzień to zmaganie się z bólem, to walka o życie. Budzi się nasza wrażliwość szczególnie wtedy, gdy widzimy cierpiące dzieci, których cierpienie jest niezawinione. Chcemy przeżyć Niedziele Palmową z Nimi i dla Nich. Niedziela Palmowa dla bliźniego…, to myśl, która będzie nas w tym dniu jednoczyć. Chcemy pomóc trójce dzieci w ich walce o zdrowie i życie. Zosia Zając, Piotr Kwaśnik, Alicja Kozioł, to mali mieszkańcy Tarnobrzega, tak bardzo potrzebujący naszej pomocy.

niedziela

Uroczystości Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 13.00 piękną liturgią, pełną znaków i symboli, pięknych radosnych śpiewów w parafii MBP na Serbinowie. Niewątpliwie atrakcją w liturgii tego wydarzenia, szczególnie dla dzieci, będzie uroczysta procesja z palmami, w której symbolem i znakiem naszej radości nie będą tylko przepięknie wykonane palmy, ale również kapłan jadący na osiołku, tak jak Pan Jezus 2000 lat temu wjeżdżający do Jerozolimy na oślęciu. Po wydarzeniach liturgicznych nastąpi wręczenie sprzętu rehabilitacyjnego dwóm chorym chłopcom, zakupionego z ofiar zebranych na Jasełkach parafialnych, które przeżyliśmy w styczniu. Zaraz po tym miłym akcencie będziemy świadkami rozstrzygnięcia konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

O godz. 15.00 w koncercie charytatywnym dla naszej trójki dzieciaków wystąpi kochany przez wszystkie dzieci zespół Arki Noego.

Po koncercie wolontariusze będą kwestować na rzecz chorych dzieci. Przez cały czas naszego świętowania będzie żył swoim życiem Kiermasz Wielkanocny, w którego zorganizowanie włączyło się 28 placówek oświatowych z całego naszego miasta. Stroiki, pisanki, symbole wielkanocne, baranki, wypieki świąteczne, przeróżne przedmioty rękodzieła artystycznego, to wszystko i wiele innych rzeczy znajdzie się na specjalnie przygotowanych stoiskach. Liczy się to by zakupić choćby najmniejszą rzecz, bo cały dochód ze sprzedaży kiermaszowej zostanie przeznaczony na główny cel naszej akcji. Na placu przy kościele MBP na Serbinowie znajdą się jeszcze inne atrakcje szczególnie dla dzieci, aby wszyscy, starsi młodzi i dzieci, wspólnie rodzinnie, mogli przeżyć ten dzień z myślą o naszej trójce chorych dzieci, która tak bardzo potrzebuje naszej pomocy. Niedzielę Palmową dla bliźniego poprzedzać będą szczególne wydarzenia: 15 marca, XVII edycja Koncertu Charytatywnego “Wszystkie dzieci nasze są” organizowanego przez tarnobrzeskie przedszkola, Konkurs plastyczny o Janie Pawle II “Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 3 kwietnia. Patronat nad wszystkimi wydarzeniami objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji. Potrzebujemy ludzi dobrej woli, którzy mając wrażliwość serca potrafią dzielić się z potrzebującymi, zwłaszcza z chorymi dziećmi.

Nasza akcja posiada swoje konto:
83 9434 0002 2001 1000 0687 0001
Posiadamy też swoją stronę internetową: www.niedzielapalmowa.tarnobrzeg.pl
Możesz pomóc nie bądź obojętny. Te dzieci potrzebują naszej pomocy. Razem możemy im pomóc.

Informacja nadesłana przez parafię przy kościele MBP na Serbinowie.