Jesteśmy z Tarnobrzega

W sobotę 18 kwietnia o godz. 20 w pubie Końca Nie Widać będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie kulturalne pt. Jesteśmy z Tarnobrzega. Tytuł imprezy nie jest przypadkowy pomimo tego, że zespoły, które zagrają tego wieczoru są z Krakowa oraz Lublina. Lider i założyciel zespołu Wnętrza – Tomasz Lasek to tarnobrzeżanin z pochodzenia, podobnie jak i Piotr Kiliański, który gra na instrumentach klawiszowych w zespole Indygo. Wstęp: 7 zł.

Zespół Wnętrza to krakowski kwartet instrumentalny tworzący od 2007 roku. Początkowo zespół składał się z trzech muzyków (Tomek Lasek, Kuba Sieńczyk, Piotrek Suski), jednak w 2009 roku podstawowe instrumentarium zostało wzbogacone o brzmienie saksofonu (Jędrzej Łagodziński). Muzyka Wnętrz to forma eklektyczna, łącząca w sobie potencjał takich muzycznych obszarów jak post rock, minimal fusion oraz free rock momentami zahaczający o noise czy jazz. To twórczość zdecydowanie antykonsumpcyjna, tak charakter twórczości jak i działalność zespołu. Nie dla wszystkich, ale i nie dla wybrańców. Wnętrza to muzyka dla niebojących się nieco skomplikowanych klimatów.

Muzyczna łamigłówka z odniesieniem do różnych rozwiązań. W lipcu 2008 zespół zarejestrował i wydał własnym sumptem płytę Treble, na której znalazło się siedem długich utworów o łącznym czasie 50 minut. Internetowa strona zespołu: www:wnetrza.org.pl

Zespół Indygo powstał pod koniec 2008 roku w Lublinie. Muzyka Indygo to elektryczno-progresywny rock, zawierający w sobie elementy metafizycznych przeżyć. Niekonwencjonalne brzmienia, harmonia i rytmy zabiorą nas w podróż przez ukryte zakamarki ludzkiej duszy.
Skład zespołu: Izabela Dobrowolska – kompozycje, teksty, wokal, Michał Herda – gitary, Piotr Kiliański – instr. klawiszowe, Jakub Mikulski – perkusja, Jacek Radziejewski – bas.

Organizatorzy: Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne, Prezydent Miasta Tarnobrzega, Zion Art.

 

plakat