Weekendowa dawka mocy w JazzRock’u

Klub muzyczny JazzRock w Stalowej Woli zaprasza w piątek 17-go i sobotę 18-go kwietnia o godz. 18-tej, na WEEKENDOWĄ DAWKĘ MOCY. W piątek wystąpi zespół KONTRKULTURA, a w sobotę legendarny MECH i CARRION.

Piątek:
KontrKultura pomimo, że posiada rodowód punk rockowy, od zawsze starała się wychodzić poza ramy tego nurtu . Dlatego w wyniku wielu inspracji muzycznych poszczególnych członków, w muzyce zespołu słychać sporo innych brzmień (od bluesa po metal).
KontrKultura stawała na scenie u boku takich kapel jak The Bill, KSU, Farben Lehre, Profanacja, IRA i wielu innych…

Sobota:
Zespół MECH powraca, z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza „Kosy” Kosińskiego.  Jesienią 2005 roku nagrywa muzykę do gry PAINKILLER i płytę „Mech” na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne , utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów „Painkiller” i „Nie widzieć nic”.

Mech gra na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i ma w dorobku występy w takich miejscach jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, METAL HAMMER FESTIVAL, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, BlackLabelSociety SOULFLY ,a także BLACK SABBATH-HEAVEN&HELL czy URIAH HEEP.

Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego festiwalu MECH-DAY Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu, gdzie na zaproszenie MECH-u wystąpili min. POGODNO, LIPALI, ACID DRINKERS, TSA, MACIEJ MALEŃCZUK, HEY.

CARRION powstał w 2003 roku. Zespół koncertował po całym kraju, zdobywając liczne nagrody oraz wyróżnienia na wielu festiwalach co zaowocowało podpisaniem kontraktu w 2007 roku z wytwórnią MJM Music PL. 30 sierpnia ukazała się debiutancka płyta „Carrion”. W 2008 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w największym w Europie Środkowo – Wschodniej festiwalu Metalmania 2008. Zespół po zagraniu wielu koncertów w 2008 roku, przygotowuje się do kolejnej płyty, która ukaże się wiosną 2009 roku.

Informacja nadesłana przez JazzRock