Tarnobrzeski Dominikanin odznaczony przez Prezydenta RP

Ojciec Sławomir Słoma, duszpasterz Klasztoru oo. Dominikanów odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent RP odznaczenia wręczał 3 maja w Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród wyróżnionych znalazł się również tarnobrzeski duchowny, ojciec Sławomir Słoma, który od lat służy w Klasztorze oo. Dominikanów w Tarnobrzegu i jest kapelanem tutejszego Szpitala Wojewódzkiego.

Ojciec Sławomir Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.   

Ojciec Sławomir Słoma urodził się w 1946 roku. Jest to postać legendarna w środowiskach związanych z gdańską „Górką“ w latach 1979 – 1985. Za całość posługi w Gdańsku o. Sławomir został odznaczony w 2005 roku Medalem Solidarności przez Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza. To właśnie środowisko gdańskie wystąpiło do Prezydenta RP o nadanie mu odznaczenia Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.