Orlik startuje w sobotę

Na sobotę, 16-go maja, zaplanowano otwarcie pierwszego w Tarnobrzegu kompleksu boisk „Orlik 2012”.
 
„Orlik 2012”, to kompleks w którego skład wchodzi boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz zaplecze socjalne. Pierwszy tego typu kompleks w Tarnobrzegu powstał właśnie na terenach zielonych nad Wisłą należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wisła”.

Koszt budowy „Orlika”, to blisko półtora miliona złotych. Niespełna 700 tys. zł na tę inwestycję przekazał samorząd województwa oraz budżet państwa. Jeszcze w tym roku drugi taki kompleks powstanie na osiedlu Dzików przy Szkole Podstawowej nr 9.
 
Podczas sobotniego, uroczystego otwarcia, o godzinie 9:00 zostanie rozegrany turniej piłkarski dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, a o godzinie 10:00 rozpocznie się turniej siatkówki drużyn amatorskich o Puchar Prezesa TSSPS (zgłoszenia: www.siatka.tbg.net.pl). Na godzinę 11:00 zaplanowano oficjalną część uroczystości (uroczyste przecięcie wstęgi, konkurs rzutów karnych dla gości, program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży TDK).