Nowy parking przy ulicy Wyspiańskiego 18

Dobiegają końca prace przy budowie nowego parkingu samochodowego przy ulicy Wyspiańskiego 18 w Tarnobrzegu.

Zgodnie z założeniami, jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku mieszkańcy bloku przy ulicy Wyspiańskiego 18 będą mogli korzystać z nowego parkingu, który powstał tuż przed ich budynkiem.

Lokatorzy bloku od dawna narzekali, że niewielki parking znajdujący się przy sąsiednim budynku jest stanowczo za mały, często dochodziło do kłótni pomiędzy parkującymi tam osobami. Zwrócili się więc do prezydenta miasta z prośbą o wybudowanie nowego parkingu na fragmencie znajdującego się przed blokiem trawnika.

Prezydent wydał zgodę, a pieniądze na inwestycje zabezpieczono w ramach bieżącego utrzymania dróg. Prace budowlane przedłużyły się, ponieważ pod trawnikiem, na którym wybudowano parking przebiega kanał ciepłowniczy. Jeszcze zanim robotnicy RDM zaczęli działać, swoje prace musiało przeprowadzić Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dopiero później można było rozpocząć budowę parkingu.

Cała inwestycja kosztowała około 40 tysięcy złotych. Prace przeprowadziło Przedsiębiorstwo Rejon Dróg Miejskich. Kwota inwestycji nie przekraczała wysokości 14 tys. euro, nie było więc konieczności ogłaszania przetargu na wykonawcę robót.