„Śnieżna Pantera” w Przemyślu

Miło nam powiadomić o pokazie Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera”, który odbył się podczas Gali Sztuk Walki w Przemyślu.

Radość jest tym większa, że wspomniana Gala miała miejsce w ramach VIII Wielkiego Pikniku Charytatywnego „Podaruj Dzieciom Radość”. Organizatorem Pikniku była Redakcja „Życia Podkarpackiego”.

Pokaz „Śnieżnej Pantery” był różnorodny i bardzo dynamiczny. Trwał pól godziny. Zawierał prezentację kilku zaawansowanych i widowiskowych form tai chi i shaolin, formy z mieczem i wachlarzem, „pchające dłonie” oraz zastosowania praktyczne wybranych technik. W pokazie uczestniczyło pięć osób: Łukasz Klejnberg oraz czwórka jego studentów – Elżbieta Małecka, Bogusława Bytom, Wojciech Wesoliński i Bartek Rawski. To był bardzo udany występ, a świadczą o tym najlepiej słowa, jakie przesłał nam jeden z organizatorów: „Mnóstwo moich znajomych, pytanych o to, co im się najbardziej podobało, wymienia Wasz występ! Cieszę się, że przyjechaliście i byliście ozdobą Gali!”. Mając w pamięci cel i przesłanie całego Pikniku, słowa te cieszą podwójnie!!! Oprócz „Śnieżnej Pantery” swoje pokazy zaprezentowało siedem szkół różnych sztuk walki z Przemyśla, Jarosławia, Rzeszowa i Warszawy. 

nb3

nb2

nb1

Tekst i zdjęcia nadesłał Roman Dąbrowski „Nan Bei – Śnieżna Pantera”.