Wyróżnienie za projekt miasteczka ruchu drogowego

Projekt budowy miasteczka ruchu drogowego w Tarnobrzegu został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego dla dzieci i młodzieży”, którego organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Cieszymy się bardzo, że projekt naszego miasteczka ruchu drogowego został doceniony przez komisję konkursową – mówi Paweł Antończyk, rzecznik tarnobrzeskiego Urzędu Miasta.

To wyróżnienie jest docenieniem starań, jakie władze miasta wspólnie z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu, czynią dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Budowa takiego miasteczka na terenach nad Wisłą, rozpocznie się jeszcze w tym roku. W budżecie miasta na realizację tej inwestycji zabezpieczono kwotę blisko 240 tys. zł. Miasteczko będzie w pełni przystosowane do nowoczesnych metod nauczania bezpiecznego poruszania się po drogach – dodaje.

Przyznane wyróżnienie odebrał w Warszawie z rąk Adama Rapackiego, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu Jerzy Jakimów. Oprócz wyróżnienia tarnobrzeski magistrat otrzymał również od sponsora konkursu 5 rowerów, które zostaną przeznaczone na potrzeby miasteczka ruchu drogowego. 

Na początku roku, MSWiA we współpracy z Komendą Główną Policji ogłosiło w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”, konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego na opracowanie projektu miasteczka ruchu drogowego. Według założeń, miasteczko ruchu drogowego poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego ma przyczyniać się do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności popularyzować zasady i przepisy ruchu drogowego, kształtować nawyki prawidłowego zachowania się rowerzystów, a także popularyzować rower jako środek transportu, rekreacji i sportu.