Najlepsi kolarze zagoszczą w Tarnobrzegu

Już w najbliższy piątek, 3 lipca, do Tarnobrzega po raz kolejny zawita Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja tego popularnego wyścigu, w którym startują kolarze z całego świata.
Wyścig wystartuje 1 lipca z Jastrzębia Zdroju, a zakończy się 5 lipca w Łodzi. Kolarze w sumie pokonają ponad dziewięćset kilometrów.

trasa2

Czwarty etap wyścigu będzie liczył 194,4 kilometra i poprowadzi z Tarnobrzega do Radomia. Na starcie stanie blisko stu pięćdziesięciu kolarzy reprezentujących ekipy kolarskie z całego świata. Tradycyjnie do Wyścigu włączył się również Tarnobrzeg, który już w piątek ugości kolarzy.

Zawodnicy do Tarnobrzega, na Plac Bartosza Głowackiego, zawitają już o godzinie 11 i przyjadą wprost z Jarosławia. O godzinie 11:40 rozpocznie się podpisywanie list startowych. Na godzinę 12:35 zaplanowano prezentację liderów wyścigu i dekorację ekipy. O godzinie 12:50 z Placu Bartosza Głowackiego kolarze wyruszą w starcie honorowym i przejadą ulicami miasta na trasie 2,9 km..

Punktualnie o godzinie 13 ruszy start ostry, a kolarze pognają w stronę Sandomierza. Nad bezpieczeństwem kolarzy czuwać będzie kilkudziesięciu tarnobrzeskich policjantów, strażnicy miejscy i strażacy.

Do udziału w imprezie zgłosiły się ekipy: CCC Polsat Polkowice (Polska), PSK Whirlpool-Author (Czechy), ISD Neri (Włochy), Heraklion-Nessebar (Grecja), Centri della Calzatura (Włochy), CK Windoor’S (Czechy), MOW Moskwa (Rosja), DUK Dukla Trencin Merida (Słowacja), DHL Author (Polska), Legia-Felt (Polska), Mróz Continental Team (Polska), Team Utensilnord (Polska), Młodzieżowa Reprezentacja Polski, LKT Team Brandenburg (Niemcy), Amore&Vita MCDonalds (USA), Katyusha Continental Team (Rosja), Meridiana-Kalev Chcolate Team (Estonia), reprezentacja Ukrainy.

Ekipy będą uczestniczyły w ośmioosobowych składach. Zawodnicy będą walczyli o zwycięstwa w 5 klasyfikacjach indywidualnych i drużynowej: żółta koszulka (klasyfikacja indywidualna lidera wyścigu), granatowa (klasyfikacja punktowa), zielona (klasyfikacja górska), biała (klasyfikacja do 21 lat), pomarańczowa (klasyfikacja jubileuszowa), szara (klasyfikacja drużynowa).

mapkaTarnobrzeska trasa Wyścigu:
Plac Bartosza Głowackiego – Rondo Solidarności – w lewo Wyszyńskiego – w prawo Sikorskiego – w prawo Wyspiańskiego – w prawo Mickiewicza – Plac Bartosza Głowackiego – Rondo Solidarności – w lewo Wyszyńskiego – w lewo Sikorskiego – do Sandomierza

Niestety w związku z wyścigiem kolarskim kierowców czekać będą pewne utrudnienia w poruszaniu się po centrum miasta.

Od godziny 12 całkowicie dla ruchu zamknięta będzie ulica Szkolna, od skrzyżowania z ulic Kościuszki – Jachowicza – Dominikańska w stronę Placu Bartosza Głowackiego (czyli tam gdzie jest Orbita, Irish Pub) i krótki odcinek wjazdu na Plac Bartosza Głowackiego od strony ulicy Mickiewicza (tam gdzie Big Star, Era i powstająca nowa kamienica). W tym miejscu będzie też obowiązywał całkowity zakaz parkowania.
Zakaz parkowania będzie też obowiązywał na odcinku ulicy Sienkiewicza (wyjazd z Placu Głowackiego) aż do ronda Solidarności.

Od godziny 12:45 zamknięte dla ruchu samochodowego będą: ulica Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zwierzyniecką (przy stacji Shell) w stronę skrzyżowania ul. Kopernika – Wyspiańskiego, ulica Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – Moniuszki i od tego skrzyżowania ulica Mickiewicza aż do Placu Bartosza Głowackiego. W tym czasie kolarze okrążą centrum miasta. Przewidywany czas otwarcie ulic, to ok. godziny 13:20.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informację nadesłał UM.