Klimontowskie Brunonalia 2009

W dniach 13-18 lipca odbędą się coroczne Brunonalia w Klimontowie k. Sandomierza. Brunonalia to kilkudniowy festiwal kulturalny, którego celem jest uczczenie rocznicy urodzin Brunona Jasieńskiego, propagowanie awangardowej sztuki, a jednocześnie rozwój życia kulturalnego na terenie gminy Klimontów. W ramach Brunonaliów miały miejsce: spektakle teatralne, pokazy filmów, koncerty, wystawy, happeningi, warsztaty dla dzieci i młodzieży (plastyczne, teatralne, muzyczno-ruchowe, filmowe, języka jidysz), zawody sportowe.

Brunonalia odbywają się każdego lata od 2002 roku.

W roku 2009 wystąpią przedstawiciele poezji śpiewanej (Jarosław Wasik, Federacja, Galicja) i punk rocka, będzie można obejrzeć monodram na podstawie „Słowa o Jakubie Szeli” w wykonaniu Jacka Majoka, odbędzie się impreza poetycka „Tribute to Jasieński„, nie zabraknie również teatrzyku lalkowego dla najmłodszych oraz warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.

Program imprezy
http://www.brunonalia.pl/program2009.html

Trochę o poprzednich edycjach:
http://www.brunonalia.pl/2006.html

Od organizatorów:
Dalszy los Brunonaliów jest niepewny! W tym roku Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Brunona Jasieńskiego i Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie nie uzyskały publicznego dofinansowania na organizację imprezy (która miała odbyć się po raz ósmy). Zawiodły instytucje, które do tej pory nas wspierały.

Jesteśmy zaskoczeni i zaniepokojeni tą sytuacją. Dwa miesiące temu z radością świętowaliśmy uratowanie ulicy Brunona Jasieńskiego w Klimontowie. Pod petycją w obronie dobrego imienia poety w ciągu trzech dni podpisało się kilkaset osób, z całej Polski płynęły do nas sygnały solidarności. A dziś zastanawiamy się, czy uda się uratować naszą imprezę, odbywającą się od 2002 roku.

Zdecydowaliśmy, że w tym roku Brunonalia się jednak odbędą, nawet bez finansowania. Większość występujących artystów i wszyscy organizatorzy to wolontariusze. Ale co będzie dalej?

Zachęcamy do wsparcia naszych działań, z góry dziękujemy za pomoc! Darowizny można przekazać, dokonując dobrowolnych wpłat na konto:
Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Brunona Jasieńskiego
Numer konta Stowarzyszenia: 49 1370 1109 0000 1701 4957 4600
Tytuł przelewu powinien brzmieć: „Darowizna na rzecz Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Brunona Jasieńskiego”.