Podkarpacki Portal Pracy

pppPod adresem www.praca-podkarpackie.pl działa już Podkarpacki Portal Pracy – ogólnodostępny portal internetowy przystępnie przedstawiający kompleksową informację dotyczącą podkarpackiego rynku pracy (w skali powiatu i regionu).

Jest to narzędzie, które skonstruowano z myślą o trzech głównych grupach jego użytkowników:
– poszukujących pracy mieszkańcach Podkarpacia;
– podkarpackich pracodawcach;
– podkarpackich instytucjach rynku pracy.

To właśnie tym trzem grupom dedykowane są różnego typu funkcje zaprojektowane na Portalu.
Poszukujący pracy mieszkańcy Podkarpacia mogą znaleźć na nim m.in. oferty pracy zgłaszane przez podkarpackich pracodawców, wykaz instytucji pomagających w znalezieniu pracy oraz bieżącą ofertę wsparcia, jaką instytucje te proponują.

Pracodawcy mogą korzystać z funkcji pozwalających na darmowe publikowanie na Podkarpackim Portalu Pracy ofert pracy oraz zyskują dostęp do bazy cv, w której znajdą kandydatów na pracowników.

Podkarpackie instytucje rynku pracy otrzymują natomiast przydatne narzędzie pozwalające nie tylko na darmową promocję swojej działalności, ale umożliwiające także wyszukiwanie partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć, dyskusję na forum oraz wyszukiwanie osób zainteresowanych skorzystaniem z proponowanej przez daną instytucję oferty.
Ponadto, Podkarpacki Portal Pracy zawiera dział przedstawiający aktualności związane z sytuacją i wydarzeniami regionalnego rynku pracy oraz swoisty przewodnik dla osoby poszukującej pracy – zbiór porad i wskazówek odnoszących się do zagadnień takich jak m.in.: umiejętność konstruowania cv i listu motywacyjnego, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, prawa i obowiązki pracownicze czy prawo pracy.

Uruchomiony w kwietniu br. Portal jest gotowym narzędziem, przy czym bazy Portalu wymagają wypełnienia treścią, a Portal jest stopniowo uzupełniany i udoskonalany. W pełni wypełniony treścią Portal ruszy już we wrześniu 2009 roku, kiedy to rozpocznie się etap jego aktywnej promocji, której celem będzie rozpropagowanie strony internetowej Portalu wśród poszukujących pracy mieszkańców Podkarpacia.

Portal znaleźć można pod adresem www.praca-podkarpackie.pl. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.