Breakout Festiwal – Cieszanów

„Breakout Festiwal” prezentuje wykonawców muzyki rockowej w jej najczystszej postaci. Muzyki gitarowej z sekcją rytmiczną, odwołującej się do brytyjskiej i amerykańskiej tradycji rock and rolla i rocka oraz rhythm and bluesa i bluesa. „Breakout Festiwal” to impreza dla zespołów i fanów głównego nurtu muzyki rockowej. Muzyki, która w dalszym ciągu stanowi podstawę przemysłu muzycznego na świecie. Jest to jedyny w Polsce festiwal, na którym prezentowana jest tylko i wyłącznie tego typu muzyka.

Na większości festiwalach dominuje niezwykły eklektyzm stylistyczny. Prezentowane jest na nich bardzo szerokie spektrum współczesnej muzyki. Organizowane są oczywiście festiwale jednorodne stylistyczni (np. bluesowe), jednak żaden nie jest dedykowany tylko i wyłącznie muzyce rockowej.

Spośród wielu ogólnopolskich festiwali tylko „Breakout Festiwal” odbywa się po wschodniej stronie Wisły.

Twórcą „Breakout Festiwalu” jest Tomasz Paulukiewicz. Festiwal stanowi kontynuację i rozwinięcie wcześniejszych imprez autorstwa tego producenta, a przede wszystkim cyklu „Rock Galicja”, koncertów „Breakout wraca do domu” i „Rzeka Dzieciństwa – 60 urodziny Tadeusza Nalepy” i wielu, wielu innych.

Informacja nadesłana przez organizatorów festiwalu.