Wystartował TwojRegion24.pl

Kilka dni temu oficjalnie zaistniał w sieci nowy portal lokalny – TwojRegion24.pl. Serwis skierowany jest do mieszkańców głównych miast dawnego województwa tarnobrzeskiego.

Informacje dzielone są według miast: Tarnobrzega, Stalowej Woli, Sandomierza, Nowej Dęby, Niska i Gorzyc oraz według kategorii tematycznych.

Treść portalu stanowią przede wszystkim newsy z okolicy, redaktorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do informacji lokalnych – istnieją również działy ponadregionalne, jak styl życia i religia. Na wysokim poziomie stoją relacje fotograficzne z lokalnych wydarzeń, bo właśnie takiego poziomu zdjęć można spodziewać się po Kotlecie.

Strona wystartowała z kilkumiesięcznym opóźnieniem względem pierwotnych planów, ale dzięki temu w momencie startu istnieje już sporo treści. Udało się też (m.in. za pośrednictwem ogłoszeń w istniejących serwisach lokalnych) zebrać całkiem pokaźne grono redaktorskie. Redaktor naczelny na razie się nie ujawnił, jednak jego nazwisko nie jest nowością w tarnobrzeskiej części Internetu 🙂

Witryna może z czasem stać się konkurencyjna względem związanego z papierowym wydaniem ED serwisu EchoDnia.eu. Obydwa serwisy w dużej części pokrywają się zasięgiem i skierowane są do podobnego odbiorcy. Główną treścią są aktualności z regionu i relacje z wydarzeń, raczej w formie informacyjnej notatki niż wyrażania własnej opinii autorów.

Szczerze życząc powodzenia nowemu portalowi, na którego informacje, jestem pewien, często będziemy się powoływać, dodam kilka drobnych opinii osobistych:

1. Nazwa serwisu jest fatalna. Po pierwsze w żaden sposób nie kojarzy się z naszymi okolicami. Równie dobrze (równie źle?) serwis mógłby działać z tą nazwą w każdym zakątku Polski. Osobiście nie lubię również modnego przed laty dodatku 24, ale to już kwestia gustu. Jeśli jednak chcemy precyzyjnie polecić komuś adres strony, to nawet pomijając „wuwuwu” musimy powiedzieć coś w stylu „twój region dwadzieścia cztery kropka pe el bez polskich znaków pisane łącznie”.

2. Ciężko będzie połączyć poszczególne miasta w mój, twój, nasz region, ponieważ na razie nie bardzo widzę możliwość stworzenia wspólnoty między jego mieszkańcami. Jeśli więc odwiedzę serwis, to zaraz wejdę w dział Tarnobrzeg, podobnie jak robię to na stronie ED. To nie Śląsk, gdzie ciężko poznać gdzie kończy się i gdzie zaczyna kolejna miejscowość, to nie Trójmiasto, złączone nie tylko samą trójnazwą. Połączenie miast regionu może się jednak wydawać atrakcyjne dla reklamodawców, którzy na pewno z czasem się pojawią.

3. Pochwała należy się redaktorom za profesjonalne podejście dziennikarskie – szukanie informacji u źródła, autorskie treści zamiast przedruków, czy zmodyfikowanej formy informacji publikowanych gdzie indziej.

4. Może to błędy młodości, ale dostrzegłem błędy ortograficzne, literówki, komentarz redaktora z pisma, które nie istnieje od kilku lat. Przy tego typu serwisie postawiłbym na staranność w tym względzie, chociażby dla odróżnienia od popularnego Echa Dnia.

5. Prawdę mówiąc czuję lekki niedosyt, chociaż na tym etapie jest jeszcze masa płaszczyzn i przestrzeni na rozwój serwisu. Niby podoba mi się wygląd, forma prezentacji treści, podejście do przekazywanych informacji, jednak jeśli porównam TwojRegion24 z lokalnym www.hej.mielec.pl to nie mam wątpliwości któremu z serwisów wystawić tymczasem wyższą ocenę.

A jak Wasze oceny?