Maleńczuk + filmy + boks =?

Połączenie w jednym wydarzeniu filmu, muzyki i boksu na pewno można nazwać połączeniem nietypowym. Tego typu niezwykłe wydarzenie kulturalno-sportowe będzie miało miejsce w dniach 11 do 13 września u naszych sąsiadów w Stalowej Woli.  

Projekt pod tytułem Filmowy Rysopis Miasta obejmuje projekcje filmów tworzących 100 lat historii filmu polskiego, w dalekim odbiciu kojarzących się ze Stalową Wolą i jej mieszkańcami.

W programie m.in. „Mocny człowiek” o odrodzeniu moralnym, „Złoto” o poszukiwaniu wartości, radościach i szarzyźnie ludzkiego żywota, „Pętla” o upadku człowieka, „Pokolenie” o młodzieńczych ideałach, „Rysopis” o porażkach, „Bokser” o postawie wobec sukcesu, „Walkower” niebanalnie o kombinacie, „Wielki bieg” o walce na kolejnych szczeblach kariery, „Bariera” o sile z charakterem bolesnego gestu.

Scenariusze większości wymienionych filmów dotyczą lat 60-70 XX wieku, okresu intensywnego rozwoju Stalowej Woli. Przed filmami prezentowane będą Polskie Kroniki Filmowe z materiałami o Stalowej Woli oraz film Jerzego Gabryelskiego „COP – Stalowa Wola”.

Niezwykłym wydarzeniem będzie projekcja polskiego niemego filmu „Mocny człowiek”, który na żywo ilustrował będzie muzyką zespół Maleńczuk, Tuta, Rutkowski Super Trio. 

Kolejną niespodzianką będzie walka bokserska, nawiązująca do historii kina „Wrzos”, w którym odbędą się prezentacje filmowe, a które służyło przed laty klubowi ZKS Stal do organizacji potyczek bokserskich.
Więcej informacji na stronie organizatora, MDK Stalowa Wola.

Projekt zrealizowano przy wsparciu PISF oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grafika – Jakub Woynarowski