Kino TDK zaprasza 9-14 października

Kino Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza w dniach 9-14 października na następujące filmy: „Lato Muminków”, „Coco Chanel”, „Janosik, prawdziwa historia”.

Szczegółowy program i opis filmów w rozszerzeniu….

9 października, godz. 17.15  – LATO MUMINKÓW
Animowany/familijny/przygodowy, Finlandia/Austria, reżyseria: Maria Lindberg, 88 min.
Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwanyprzez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jestzmuszona opuścić swoją ukochaną DolinęMuminków w poszukiwaniu ratunku przed wielkąwodą. Przedostają się do pływającego domu, który – jak się wkrótceokazuje – jest niezwykły. To, tak naprawdę, teatr – wyposażony w scenęi całe teatralne zaplecze. Zamieszkuje go tajemnicza wielbicielkateatru – Emma. Emma postanawia przyjąć pod swój dach Rodzinę Muminków…

9 października, godz. 18.30  – COCO CHANEL
Dramat/biograficzny/romans, Francja, 2009, reżyseria: Anne Fontaine, 105 min.
Portret legendarnej ikony mody – Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnejdyktatorki, istnej „diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliłakobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie.Stworzyła wzór prostej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czeleoraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – Chanel Nr 5..Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, którejnajgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

9 października, godz. 20.30  – JANOSIK, PRAWDZIWA HISTORIA
Przygodowy, Czechy/Polska/Słowacja/Węgry, 2009, reżyseria: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, 140 min.
Młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia dozbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyćsławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt znapadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie ukobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członkówbandy, chciwego i butnego Huncagi. Zmysłowa, okrutna i pełna pasji,prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodymzbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą.

10-11 października, godz. 16.15  – LATO MUMINKÓW
10-11 października, godz. 17.30  – JANOSIK, PRAWDZIWA HISTORIA
10-11 października, godz. 20.00  – COCO CHANEL
14 października, godz. 17.15  – LATO MUMINKÓW
14 października, godz. 18.30  – COCO CHANEL
14 października, godz. 20.30  – JANOSIK, PRAWDZIWA HISTORIA