TOP10 – TETRA TOP – TOP Kobiet – fotorelacja i wyniki

Tarnobrzeg po raz trzeci gościł najlepszych w kraju tenisistów stołowych na wózkach z Gdańska, Poznania, Białegostoku, Warszawy, Radomia, Siedlec, Skierniewic, Zielonej Góry, Łodygowic, Kolbuszowej, Nowej Dęby i naszego miasta.

W dniach 3-4 października 2009 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, walczyli oni w III Turnieju Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET Tarnobrzeg 2009.

W trzech oddzielnych turniejach (systemem każdy z każdym) medalistki/medaliści Mistrzostw Polski, Europy, Pucharu Polski, turniejów międzynarodowych oraz uczestniczki/uczestnicy Paraolimpiady Sydney 2000, Ateny 2004 i Pekin 2008 walczyli o zwycięstwo, nagrody i medale. 

Sędzią głównym zawodów był sędzia państwowy Pan Henryk Oleksiuk, pomagali mu sędziowie Janusz Malarz, Paweł Matysiak oraz sędziowie sportowi przy stołach. 

Uroczyste otwarcie, prezentacja uczestników turnieju odbyła się przy dźwiękach utworu „The show must go on” zespołu Queen a zakończenie zawodów (wręczanie nagród) przy „We are the champions”, całość poprowadził dziennikarz sportowy Piotr Pyrkosz. Nagrody, medale, puchary zwycięzcą, uczestnikom turnieju wręczali Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Radny Jan Grębowiec i Roman Simlat współwłaściciel firmy SELTAR z Tarnobrzega.

Podsumowując turniej, stał on na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym, (miłe słowa od uczestników i gości – za co dziękuje). Pod względem sportowym, maraton w tenisie stołowym bo przez dwa dni na sześciu stołach rozegrano 87 pasjonujących meczy. Doskonałe emocjonujące pojedynki, walka o każdą piłeczkę i rozstrzygnięcia o medalowych miejscach w ostatnich pojedynkach turniejów. Zawodnicy IKS Tarnobrzeg po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki zdobywając cztery miejsca na podium. To już zdobyty 44 medal dla naszego miasta w ciągu 4 lat startów w zawodach krajowych i międzynarodowych przez tenisistów stołowych naszego klubu.

Jestem zadowolony, gdyż po raz trzeci mogłem mimo wielu trudności przede wszystkim finansowych, swoich zdrowotnych zorganizować ten prestiżowy, jedyny w kraju turniej. Cieszę się, że zawodnicy, zawodniczki chcą tu do nas przyjeżdżać, bo czują wspaniałą przyjacielską, sportową atmosferę i widzą profesjonalną organizację zawodów. Wielki atut to obiekt sportowy czyli hala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, doskonale dostosowana z zapleczem (wc, szatnie, kawiarnia – obiad na miejscu) dla osób na wózkach.

Serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i ufundowane nagrody rzeczowe. Zawodnikom, zawodniczkom za wspaniałe pojedynki, sędziom za doskonałe, fachowe przeprowadzenie zawodów. Obsłudze turnieju, sędziom przy stołach i dzieciakom podającym piłeczki za pomoc podczas zawodów. Zapraszam za rok, na nowe emocjonujące zawody

Rajmund Zięba Prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki:
Turniej TOP KOBIET (women class 3, 4, 5):
1. Barbara Barszcz – Start Białystok 
2. Barbara Rompa – Start Szansa – Gdańsk 
3. Małgorzata Sosnowska – IKS Warszawa 
4. Maria Byrtek – Łodygowice

Turniej TETRA TOP (men class 1, 2):
1. Rafał Czuper – Start Białystok  
2. Piotr Sokalski – IKS Tarnobrzeg
3. Rajmund Zięba – IKS Tarnobrzeg
4. Paweł Szostak – IKS Tarnobrzeg 
5. Adam Kujawa – Start Białystok  
6. Adam Szajerski – Szansa Start Gdańsk
7. Piotr Koń – Kolbuszowa 
8. Mateusz Walski – IKS Tarnobrzeg  
9. Michał Niewczas – Nowa Dęba

Turniej TOP 10 (men class 3, 4, 5):
1. Rafał Lis – Start Siedlce 
2. Krzysztof Żyłka – IKS Tarnobrzeg
3. Maciej Nalepka – IKS Tarnobrzeg 
4. Mariusz Czerwieński – Start Radom
5. Adam Kinowski – Start Poznań 
6. Sławomir Przybysz – Start Skierniewice
7. Dariusz Rzewuski – Start Siedlce
8. Lech Jabłoński – Start Poznań
9. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa
10. Tomasz Jakimczuk – Start Zielona Góra  
 
Szczególne podziękowania dla:

Ministerstwa Turystyki i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego, Urzędu Miasta Tarnobrzeg, PFRON Warszawa
Sponsorów: Firmy SELTAR z Tarnobrzega, Firmy INTOP z Tarnobrzega, PKO Bank Polski, Generali, Media Expert, Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Furdyna – hurtownia kamienia naturalnego Chmielów k/Tarnobrzega, Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, InPost, Pizzerii Tertio, Drukarni Neiko Plus, Inters.pl, Gasport, Firmie APCO, Firmie AVON, Firmie dr. NONA