Westerplatte – prawdziwa historia

24 października 2009 r. o godzinie 17.30 w sali wystawowej Samorządowego Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się spotkanie z autorem książki „Westerplatte 1939. Prawdziwa historia”. Spotkanie organizuje Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Książka „Westerplatte 1939. Prawdziwa historia” to największa monografia bitwy polskiego Września ’39.

Zawiera ogrom dotychczas niepublikowanych dokumentów, w postaci relacji i raportów dotyczących wydarzeń na Westerplatte przed wojną jak i w trakcie obrony w dniach 1-7 września. Książka stawia wiele, dotychczas nieistniejących, pytań, na które czytelnik sam może znaleźć odpowiedzi po zapoznaniu się z niesamowitym materiałem, zamieszczonym w publikacji. Blisko 700 stron, 800 fotografii, w większości nigdy nie publikowanych, plany, mapy i wizualizacje 3D.

Książka ukazuje również powojenne dzieło niszczenia Westerplatte i fałszowania historii od 1945 roku aż do dzisiaj.

Autorem książki „Westerplatte 1939. Prawdziwa historia” jest wieloletni badacz historii Westerplatte oraz prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Westerplatte, Mariusz Wójtowicz-Podhorski, także pomysłodawca i współautor paradokumentalnego komiksu „Westerplatte. Załoga śmierci.” Jako kierownik Muzeum Westerplatte – oddziału Muzeum Historii Polski, nadzorował prace rewitalizacji Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Spadochroniarz, płetwonurek, motorowodniak, uczestnik szkoleń prowadzonych przez instruktorów wojskowych jednostek specjalnych w kraju i zagranicy.
Wyróżniony ”Podróżnikiem Roku” przez Magazyn „Podróże” za samotną wyprawę przez Saharę.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki!