Znamy laureatów gry miejskiej

O rana harcerze, uczestnicy Zlotu Hufca ZHP Tarnobrzeg, uczestniczyli w uroczystościach miejskich: mszy św., na pl. Bartosza Głowackiego i na odsłonięciu pomnika Hieronima Dekutowskiego.

Zaraz po uroczystościach, w strugach deszczu wędrownicy ze Szczepu Knieja zaprosili chętnych do uczestnictwa w grze. Zgłosiło się 9 patroli, to nie dużo ale słabszą frekwencję na pewno spowodowała wyjątkowo nieładna pogoda. Jednak tych kilka patroli z dużą werwą i ambicjami na zwycięstwo pobiegło na trasy gry.

Po godzinie zbierania punktów i wyszukiwania określonych słów we fragmentach „Pana Tadeusza” uczestnicy trafili do Karczmy Jankiela urządzonej przez harcerzy w Starym Browarze. Tam spotkanie rozpoczęłosię od odczytania fragmentu „Pana Tadeusza” opisującego koncert Jankiela. Zaraz potem pan Edward Markocki zagrał na cymbałach koncert. Uczestnicy gry posilili się bigosem i ciepłą herbatą po czym pobieglina kolejny etap gry i poszukiwanie fragmentów „Pana Tadeusza”.

Gra kończyła się w piwnicach Zamku Dzikowskiego, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy Rękopis i został zaproszony do udziału w zajeździe na zamek. Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba oraz konni ze Stowarzyszenia ESTEKA odegrali sceny zajazdu. Mimo dalszego deszczu udało się kilkakrotnie wystrzelić z armaty i muszkietów. Po pokazie bractwa rycerskiego uczestnicy gry rozegrali własną bitwę na poduszki. Podzieleni na dwie grupy musieli przedrzeć się z dwoma flagami na drugą stronę mostu, gdzie stali uczestnicy z przeciwnej grupy.

Dopiero po tej konkurencji Jury udało sie na obrady, które nie były łatwe, ze względu na to, że dwa patrole zostały zaobserwowani podczas gry, jak poszukują punktów z fragmentami „Pana Tadeusza” dzieląc się namniejsze części. Było to ewidentne złamanie zasad fair-play i regulaminu gry. Ostatecznie członkowie Komendy Hufca ZHP w Tarnobrzegu jako przedstawiciele fundatorów nagrody potwierdzili werdykt i zasadność podsumowania gry zaprezentowaną przez Jury. Grę zwyciężył patrol w składzie: Aleksandra Lis, Paulina Borcuch, Jonasz Łygas iMateusz Wnuk.

Wyniki gry zostały ogłoszone podczas apelu obok stacji Statoil z okazji nadania rondu nazwy Olgi i Andrzeja Małkowskich. Nagrodę zwycięzcom wręczyli Pan Wiktor Stasiak jako fundator Gry Miejskiej oraz dh Błażej Wnuk jako przedstawiciel Jury.Cymbalista JankielBigosu wystarczyło dla wszystkich.Inscenizacja „zajazdu”.BitwaWręczenie nagrody głównejZwycięska drużyna.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na stronie Kniei.

Nad organizacją i przebiegiem całej Gry czuwał harcmistrz Mariusz Bezdzietny – zastępca komendanta hufca.