Rusza Kuźnia Dziennikarska

Jak pisać, by czytelnicy nie mogli oderwać wzroku od tekstu? Odpowiedź znajdziesz podczas bezpłatnych warsztatów dziennikarskich, które rozpoczną się 28 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Zajęcia będą prowadzili m.in. dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej.

Kuźnia Dziennikarska to projekt, którego celem jest stworzenie młodym ludziom szansy na zdobycie umiejętności niezbędnych w zawodzie dziennikarza.

Warsztaty będą się odbywały podczas jednego weekendu w miesiącu – od listopada do czerwca. Zostały one zaplanowane, jako połączenie multimedialnych wykładów z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne.

Uczestnicy warsztatów będę mieli okazję spotykać się z dziennikarzami z największych redakcji oraz z osobami związanymi z mediami. Podczas zajęć poznają różne formy i gatunki tekstu, elementy jego kompozycji, a także język wypowiedzi dziennikarskiej. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób gromadzić i selekcjonować informacje, jak przeprowadzać relacje z imprez społecznych, kulturalnych i sportowych. Szeroko omawiane będę trendy obecne we współczesnych mediach. Teksty, które powstaną podczas warsztatów, będą publikowane.


Zapisy do 26 listopada, ilość miejsc ograniczona! Chętnych prosimy o przesłanie danych wraz z numerem kontaktowym na adres:
warsztaty@twojregion24.pl

Zapisz się już dziś – my wykujemy Twój talent!!!

Na warsztaty zapraszają: portal www.twojregion24.pl i Prezydent Miasta Tarnobrzega Jan Dziubiński. Współpraca: Radio Leliwa, Biuro Promocji i
Reklamy – Efekt.