Kolejna odsłona Kuźni Dziennikarskiej

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca oczekujące na chętnych do udziału w tarnobrzeskich warsztatach dziennikarskich.

Kolejne zajęcia Kuźni odbędą się w najbliższy weekend. Gośćmi będą dziennikarze z ogólnopolskich i regionalnych redakcji. Zapisy:warsztaty@twojregion24.pl

W najbliższych zajęciach będą uczestniczyli: zastępca rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie i były doradca ministra zdrowia Tomasz Misztal, występujący często w mediach, szczególnie w ostatnim czasie w związku z grypą A/H1N1, Paweł Rozwód (Fakt, Rzeczpospolita, Metropol) z działu społeczno-politycznego Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, dziennikarka z Warszawy, Marta Pawłowska (Gazeta Wyborcza, Metropol, Dziennik), dziennikarze z Tygodnika Nadwiślańskiego i Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg (warsztat z kamerą).

Weekendowe spotkanie będzie dotyczyło m.in.kompozycji tekstu dziennikarskiego, metod zdobywania informacji i analizy treści medialnych, nie zabraknie pracy w grupach.

W pierwszych warsztatach, które obyły się 28 i 29 listopada w TDK uczestniczyło około 50 osób. Zajęcia dotyczyły m.in. trendów obecnych we współczesnych mediach, warsztatowicze  w grupach analizowali tematykę tekstów prasowych z różnych gazet, przygotowywali też serwisy radiowe.

Mieli okazję  porównywać i oceniać serwisy informacyjne prezentowane przez kilku stacjach, a także wywiady telewizyjne, m.in. z Dodą, Markiem Edelmanem i Zbigniewem Religą.  Ponadto rozpoczęła się prezentacja zagadnień związanych z gatunkami dziennikarskimi oraz
kompozycją tekstów.

Zajęcia prowadził dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, gośćmy były dziennikarki radia Leliwa, Nowin i Super Nowości.

Kuźnia Dziennikarska to projekt, którego celem jest stworzenie młodym ludziom szansy na zdobycie umiejętności niezbędnych w zawodzie dziennikarza. Warsztaty odbywają się  podczas jednego weekendu w miesiącu –  do czerwca. Zostały one zaplanowane, jako  połączenie multimedialnych wykładów z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne.

Uczestnicy warsztatów będę mieli okazję spotykać się z dziennikarzami z największych redakcji  oraz z osobami związanymi z mediami. Podczas zajęć poznają różne formy i gatunki tekstu, elementy jego kompozycji, a także język wypowiedzi dziennikarskiej.  Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób gromadzić i selekcjonować informacje, jak przeprowadzać relacje z imprez społecznych, kulturalnych i sportowych.  Szeroko omawiane będę trendy obecne we współczesnych mediach. Istnieje możliwość publikacji najlepszych tekstów, które powstaną podczas warsztatów.

Na warsztaty zapraszają: portal www.twojregion24.pl  i Prezydent Miasta Tarnobrzega Jan Dziubiński.
Współpraca: Radio Leliwa, Biuro Promocji i Reklamy – Efekt.