Spotkanie opłatkowe

Duchowni, dyrektorzy przedszkoli i szkół, instytucji publicznych, prezesi firm i przedsiębiorstw, przedstawiciele stowarzyszeń i różnego rodzaju organizacji spotkali się w Tarnobrzeskim Domu Kultury na corocznym opłatku organizowanym przez Prezydenta Tarnobrzega.

Tradycyjne coroczne spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursie na najładniejszą świąteczną dekorację. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Drugie miejsce przypadło Przedszkolu nr 13, a trzecie Gimnazjum nr 1.

Zaproszeni goście mieli też okazję obejrzeć specjalny bożonarodzeniowy program artystyczny przygotowany przez młodych artystów z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Wśród zebranych nie zabrakło biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego, senatora RP Zdzisława Pupy oraz znanego sportowca,medalisty mistrzostw świata oraz mistrza olimpijskiego, Roberta Korzeniowskiego.

Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega, życzył wszystkim, aby obecny rok był równie udany jak miniony. – Tarnobrzeg odzyskuje swoje miejsce nie tylko na mapie województwa, ale także w skali całej Polski. To co najgorsze, jest już za nami, dlatego chcę podziękować wszystkim za udział i pomoc, bo to nasze wspólne dzieło – mówił.

Biskup Nitkiewicz życzył zebranym Bożego Błogosławieństwa i pomyślności oraz żeby Tarnobrzeg dalej się rozwijał. – Niech atmosfera Świąt przykryje niczym śnieg wszystkie nieporozumienia i waśnie – dodał biskup.

Fot. Agata Rybka