Grażyna Gęsicka z wizytą u Prezydenta Tarnobrzega

O sytuacji samorządu tarnobrzeskiego, motywacji włodarzy innych miast do zwiększania dochodów własnych gmin, a także o swojej nowej funkcji (przewodnicząca klubu parlamentarnego PiS) rozmawiała wczoraj posłanka Grażyna Gęsicka z Janem Dziubiński, Prezydentem Tarnobrzega.

Grażyna Gęsicka gościła wczoraj w tarnobrzeskim magistracie.Przyjechała porozmawiać z włodarzami miasta o sytuacji i problemach samorządu i o dziedzinach, w których na realizację zadań brakuje pieniędzy.
– Rozmawialiśmy między innymi o tym, jakich argumentów użyć i jak zdopingować włodarzy innych miast do zwiększania dochodów własnych gmin – mówi Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega. – Pani poseł chciała także wiedzieć jakimi problemami żyje Tarnobrzeg. My za to dopytywaliśmy o wsparcie naszych starań w pozyskiwaniu środków unijnych na realizację projektów Programu Rozwój Polski Wschodniej.Niestety, ale odkąd pani Gęsicka przestała być ministrem rozwoju regionalnego, szanse na rządową pomoc bardzo zmalały.

Posłanka Gęsicka jak sama przyznała, już dawno nie odwiedzała Tarnobrzega, dlatego przy okazji wizyty na Podkarpaciu postanowiła przyjechać także i do naszego miasta. – Od mojej ostatniej wizyty już w samym urzędzie zauważyłam kilka zmian. Nawet w gabinecie Prezydenta pojawiła się piękna panorama Tarnobrzega – mówiła Grażyna Gęsicka.


Fot. Agata Rybka

Posłanka Grażyna Gęsicka rozmawiała z włodarzami Tarnobrzega,Prezydentem Janem Dziubiński (drugi z lewej), Wiktorem Stasiakiem(pierwszy z prawej) oraz Andrzejem Wójtowiczem.