Tarnobrzeska Akademia Żeglarskiej Przygody

TAŻP to  najnowszy pomysł  Jacht Klubu Kotwica, który po kilku latach przemyśleń udaje się realizować w tym roku.
Ideą TAŻP-u jest jak zawsze propagowanie żeglarstwa i kultury marynistycznej wśród najmłodszych, przy jednoczesnym poznawaniu życia, morza, siebie i nowych lądów. Dzięki objęciu rejsu  patronatem medialnym przez Miejską Telewizję Tarnobrzeg i Echo Dnia codziennie będziemy pokazywać gdzie jesteśmy i jakie lądy mamy za sobą.

W każdej edycji będziemy to wszystko poznawać żeglując na różnych pokładach i w różnych częściach świata. Skąd pomysł? Jak zawsze z intuicji i głodu morza, który na głębokim śródlądziu jest jak się okazuje bardzo odczuwalny.

TAŻP to oferta i możliwość przeżycia przygody życia, którą uczestnicy,szczególnie Ci najmłodsi zapamiętają na długo. Wypływamy Zawiszą Czarnym, statkiem legendą, prowadzonym przez legendarnego już kapitana i szantymena Waldemara Mieczkowskiego. Za cel obieramy duńską wyspę Bornholm, gdzie z pewnością czeka nas wiele nowych wrażeń, potem Szwecja i powrót do Gdyni. Wszystko podane w odpowiedniej dawce tak by młodzież zachęcić do dalszego poznawania świata z pokładów żaglowców bo o to nam przecież przede wszystkim chodzi.  Nie potrzeba uprawnień i  doświadczenia. Pod okiem wykwalifikowanej kadry uczestnicy będą wykonywać codzienne obowiązki członka załogi, pełnić wachty, szorować pokład itd.

Dziennikarze tych dwóch redakcji już przygotowują się i sprzętowo i programowo do rejsu. Zabieramy także wykwalifikowaną i kompetentną kadrę wychowawców, którzy w czasie wolnym organizować będą czas załodze. Szykujemy jeszcze kilka innych niespodzianek ale ich nie zdradzimy.

Zapraszamy do udziału w rejsie uczniów od 6-tej klasy. Z uwagi na topniejącą liczbę miejsc prosimy o wpłacanie zaliczek w wysokości 500zł do 22 stycznia, bowiem o udziale w rejsie będzie decydować wpłata zaliczki (kto pierwszy  ten lepszy). Na połowę kwietnia planujemy spotkanie organizacyjne, na którym zbierać będziemy dostępne w zakładce formularze zgłoszeniowe wraz z dowodami wpłat pozostałych kwot.

Z żeglarskim pozdrowieniem
kpt. Tadeusz Gospodarczyk