Dotacje na założenie własnej firmy

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu zaprasza do udziału w projekcie realizowanym na terenie województwa podkarpackiego pt. „Kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród mieszkańców województwa podkarpackiego poprzez wsparcie doradczo-szkoleniowe i finansowe” w ramach Priorytetu VI POKL Działania 6.2.
W projekcie mogą brać udział osoby zamieszkujące Tarnobrzeg oraz teren powiatu stalowowolskiego, powiatu niżańskiego, gminy Grębów i Gorzyce (część powiatu tarnobrzeskiego).
Uczestnikami projektu mogą osoby, które zamierzają otworzyć własną firmę i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu skorzystają z:
1. Bezpłatnych usług szkoleniowo-doradczych:
– opracowania Indywidualnego Programu Działania
– szkolenia z zakresu uruchomienia i prowadzenia firmy oraz tworzenia biznesplanu własnej działalności gospodarczej
– specjalistycznych usług doradczych i informacyjnych z zakresu prawa, podatków, marketingu, finansów itp.
– pomoc w przygotowaniu dokumentacji do uzyskania i rozliczenia otrzymanej dotacji
2. Pomocy finansowej:
– bezzwrotnego wsparcia kapitałowego, czyli dotacji inwestycyjnej (maksymalna kwota dotacji: 40.000,00 PLN)
– wsparcia pomostowego wypłacanego miesięcznie, w kwocie 700 PLN przez okres 6 miesięcy

Formularze wniosków o zakwalifikowanie do projektu są dostępne na stronie: http://www.opiwpr.org.pl/6.2_podkarpackie

WNIOSKI O ZAKWALIFIKOWANIE DO PROJEKTU BĘDĄ PRZYJMOWANE
od dnia 1 lutego do 12 lutego 2010 roku w godzinach od 8.00 – 16.00 w biurze terenowym Ośrodka w Stalowej Woli, w siedzibie głównej w Sandomierzu oraz za pośrednictwem poczty.
Biura terenowe Ośrodka w Stalowej Woli:
ul. 1 Sierpnia 12. III piętro, pok. 303
pon.-pt. 8.00-16.00
Tel./fax 015 842 41 55
e-mail: stalowawola@opiwpr.org.pl

W pierwszym kwartale roku odbyła się I tura projektu, do projektu zakwalifikowano 20 osób. W sierpniu br. w II turze zakwalifikowało się 41 osób.
Łącznie od początku realizacji projektu udzielonych zostało 44 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
W III turze projektu, której nabór rozpocznie się na początku lutego 2010 przewidziane jest zakwalifikowanie 20 osób do projektu.

Do tej pory dzięki temu wsparciu finansowemu udzielnemu prze Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w ramach POKL w naszym regionie powstało 41 nowych firm (część z nich jest jeszcze na etapie realizacji inwestycji), a wśród nich:
4 zakłady świadczące usługi ślusarsko spawalnicze,
3 biura rachunkowe,
po 2: firmy remontowo – budowlane, kluby malucha, zakłady fryzjerskie, zakłady stolarskie, gabinety protetyczne, pracownie psychologiczne, zakłady mechaniki samochodowej, firmy świadczące usługi szkoleniowe, agencje reklamowe,
i po 1: firma świadcząca usługi geodezyjne, zakład krawiecki, pizzeria, park rozrywki, biuro projektowania ogrodów, gabinet medycyny niekonwencjonalnej, firma świadcząca usługi projektowania stron www, zakład kosmetyczny, stacja LPG, punkt apteczny, tartak, szkoła nauki jazdy, studio fotograficzne, ośrodek hipoterapii i nauki jazdy konnej, salon gier, biuro projektowo-kosztorysowe, firma świadcząca usługi wysokościowe, firma handlowo- usługowa zajmująca się montażem solarów oraz firma koordynująca realizację projektów inwestycyjnych.