Nowy posterunek straży miejskiej

Od kilku dni tarnobrzescy strażnicy miejscy mają do dyspozycji o wiele lepsze warunki pracy niż dotychczas. Wszystko za sprawą zmiany siedziby, która teraz mieści się przy ulicy Mickiewicza 7a, z tyłu budynku Urzędu Miasta.

– Cieszę się, że udało się stworzyć dogodne warunki pracy dla naszych strażników. Wierzę, że nowo wyremontowany budynek będzie dobrze służył nie tylko strażnikom, ale także mieszkańcom – mówił Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega.

Teraz strażnicy miejscy będą już mogli przesłuchiwać podejrzanych czy świadków w przystosowanym do tego pokoju przesłuchań. Do swojej dyspozycji będą także mieli profesjonalną dyżurkę, pokój odpraw, szatnię i łazienkę wraz z prysznicem oraz magazyn i archiwum.

Jak zapowiedział Prezydent Dziubiński, nowe miejsce pracy jest dopiero początkiem zmian, które w najbliższym czasie czekają tarnobrzeską straż miejską. Już wkrótce szeregi strażników wzmocnią… panie. – Po zmianach w przepisach, które nakładają na strażników miejskich nowe uprawnienia, musimy zatrudnić także kobiety, by mogły one przeszukiwać zatrzymanie panie – wyjaśnia Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.

Remont i modernizacja dawnego budynku, w którym mieściła się myjnia samochodowa wykonała firma „REFLEKS” bis ze Staszowa. Koszt przeprowadzonych prac to blisko 250 tys. zł.Fot. Agata Rybka