Drugi Orlik już otwarty

Turniej w piłkę nożną oraz siatkówkę szkół podstawowych rozegrano na otwarcie kompleksu boisk Orlik 2012, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 9 na Dzikowie.

Na ten moment czekali nie tylko wszyscy uczniowie tarnobrzeskiej „Dziewiątki”, ale także mieszkańcy osiedla Dzików.

 Po kilku miesiącach prac oddano do użytku kompleks boisk wybudowany w ramach programu Orlik 2012. Kompleks tworzy boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Przy boiskach znajduje się także zaplecze sanitarno-szatniowe. Całość kompleksu jest ogrodzona i oświetlona, dzięki czemu z boisk będzie można korzystać do późnych godzin wieczornych.

– Popularność jaką cieszą się tego typu obiekty, które już powstały w naszym mieście daje pewność, że również ten Orlik będzie w pełni zagospodarowany – nie tylko oczywiście na potrzeby pobliskiej szkoły, ale całej społeczności osiedla Dzików. Cieszę się, że nasze dzieci i młodzież mają profesjonalnie przygotowane miejsca, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności i rozwijać sportowe talenty – mówi Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega.

Na otwarciu drugiego tarnobrzeskiego Orlika nie zabrakło Bogdana Rzońcy, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego. Nowe boiska poświęcił proboszcza parafii na Dzikowie Zbigniew Towarek.
Prezydent Miasta wręczył uczniom worek z piłkami, bo jak przyznał, niedawno jeden z nauczycieli skarżył się mu, że dzieci nie mają czym grać. – Teraz macie już i czym i gdzie grać. Niech wam te piłki przysporzą dużo zdrowej rywalizacji i radości – mówił Jan Dziubiński do uczniów „Dziewiątki”.

Po części oficjalnej zaproszeni goście rozegrali konkurs rzutów karnych. Szóstoklasista, Konrad Kędziora, który stanął w bramce obronił strzały m. in. Bogdana Rzońcy i Witolda Kusia. Dwa razy piłka w siatce zatrzepotała po strzałach Jana Dziubińskiego oraz Andrzeja Wójtowicza, zastępcy Prezydenta Miasta.

Budowa drugiego Orlika 2012 pochłonęła blisko 1,1 mln zł, z czego 429.781 zł pochodziło z budżetu miasta. Pozostałą część, po 333 tys. zł dołożył Wojewoda Podkarpacki oraz Ministerstwo Sportu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia Orlika.

Fot. Agata Rybka
Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miasta.