Michael Platini – EURO 2012 tylko w Polsce!

Nowemu prezydentowi Ukrainy – Wiktorowi Janukowyczowi nie udało się porozumieć z Michelem Platinim w sprawie organizacji EURO 2012. Odebraniem organizacji EURO UEFA straszyła Ukrainę już wielokrotnie. Tym razem miarka się przebrała – powiedział Platini.

Na nieszczęściu Ukrainy skorzystają jednak Polskie miasta, w tym… m.in. Tarnobrzeg.

O sprawie pisał wcześniej m.in. Dziennik

Zależało nam, żeby po ostatecznym zerwaniu współpracy z Ukrainą część meczów zorganizować stosunkowo blisko tego kraju. Sprawdziliśmy co może nam zaproponować Rzeszów, Krosno, Przemyśl i Stalowa Wola, jednak żadne z tych miast nie będzie miało na czas nowoczesnego obiektu. Pozostał więc Tarnobrzeg, w którym prace nad modernizacją stadionu przebiegają bardzo sprawnie – mówi przedstawiciel UEFA.

Do 2012 roku tarnobrzeski stadion na pewno będzie gotowy – zapewnia wykonawca modernizacji obiektu. – Spełnione będą wszystkie wymogi UEFA i FIFA. Na rozpoczęcie EURO będzie to jeden z najnowszych stadionów w kraju.

Władze miasta entuzjastycznie zareagowały na propozycję. – Takich ofert się nie odrzuca. To wspaniała okazja do promocji miasta. Już wiemy, że nie dostaniemy meczu finałowego, ale co najmniej 2 mecze ćwierćfinałowe mamy zagwarantowane. Stadion może nie jest bardzo duży, ale w dobie telewizji i Internetu nie każdy musi być obecny na meczu osobiście. W podobnych duchu komentuje sprawę organizator EURO – w tym przypadku postawimy przede wszystkim na zdalną transmisję. Przekazu live na cały świat meczów odbywających się na tarnobrzeskim stadionie podjęła się Miejska Telewizja Tarnobrzeg.

Strona rządowa zapewniła pełne wsparcie dla Tarnobrzega przy organizacji EURO. – Cieszymy się, że mistrzostwa trafią również do mniejszych miast, w tym na Podkarpacie. Postaramy się uzyskać dodatkowe wsparcie unijne z programu pomocy dla Ściany Wschodniej – mówi minister.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dostosuje swój program budowy autostrad i dróg ekspresowych do nowej lokalizacji. – To dla nas kwestia wizerunku, sprawa priorytetowa. Gwarantujemy połączenie Tarnobrzega nowoczesnymi drogami ze wszystkim ważnymi punktami komunikacyjnymi.

Trwają rozmowy organizatorów z lokalnymi stowarzyszeniami. Jach Klub Kotwica proponuje połączenie EURO 2012 z Mistrzostwami Europy w piłce wodnej (oczywiście na Zalewie Machowskim), a ESTEKA sugeruje dodatkowo mecze polo na polach dzikowskich.