Tarnobrzeg, uroczystości żałobne

Od dziś do dnia pogrzebu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg przy ul. Mickiewicza 7 wyłożona będzie księga kondolencyjna. Wpisów do księgi będzie można dokonywać w sali USC.

W poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 19:00 na Placu Bartosza Głowackiego rozpocznie się polowa msza żałobna w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.

Mszy przewodniczyć będzie biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Uroczystości rozpocznie procesja z Klasztoru Ojców Dominikanów.

Podczas nabożeństwa ołtarz będzie zwrócony w stronę północną.

Kwiaty i znicze będzie można składać przed pomnikiem Bartosza Głowackiego, gdzie będzie znajdować się zdjęcie Prezydenckiej Pary.
Prezydent Tarnobrzega po rozmowach z przedstawicielami tarnobrzeskich parafii zorganizuje autobusy dla tych tarnobrzeżan, którzy będą chcieli uczestniczyć w pogrzebie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
 
W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu, wyrazy głębokiego współczucia i solidarności złożył Tarnobrzeżanom i Polakom mer Czernihowa, miasta partnerskiego Tarnobrzega, Aleksander Sokolow.

O godzinie 12:00 (czasu polskiego) w jedynym polskim kościele w Czernihowie zostanie odprawiona msza w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki oraz wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. W nabożeństwie uczestniczyć będzie m. in. mer Czernihowa Aleksander Sokolow.